221. Esővízgyűjtéssel rengeteget spórolhatunk a kertben
Az esővízgyűjtéssel sokat spórolhatunk, nem mindegy viszont, hogy hogyan csináljuk. Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Az esővízgyűjtéssel sokat spórolhatunk, nem mindegy viszont, hogy hogyan csináljuk. Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Biztos, hogy Popey is ezt a fajta spenótot szerette? Mert az, hogy a legtöbb gyerek utálja a zöld szószt, egészen biztos.
Bemutatunk két olyan koktélt, amelyet a friss kerti fűszerekből, alkohol nélkül is elkészíthetünk. Jöhet a kánikula!
A száraz virágok nemcsak szépek, de pompás dekoráció készíthető belőlük. Kedves csokorba kötve pedig garantáltan feldobják a lakásunkat. Sajnos nem minden virág alkalmas szárazvirágnak. Lássuk, melyek a szárításra alkalmas virágok, és mi a fortélya a sokáig megmaradó csokornak!
Sting az Amazonas-vidék őserdeinek védelmében alapítványt hozott létre. Az Esőerdő Alapítvány most 15 éves.
A mellékelt fotó alapján valószínűsíthető, hogy a gyapjaslepke (Lymantria dispar) tojásai találhatóak meg a fa kérgén. A tojások a fa törzsén, vagy a vastagabb ágak törzsén csomókban helyezkednek el, rajtuk szürkés, gyapjúszerű bevonat van. Egy fatörzsön 5- 50 db tojás is megtalálható. <br><br> A tavasszal kikelő hernyók felvándorolnak a fa koronájába. A kikelt hernyók a fákon selyemszálon lógnak lefelé, ezáltal a szél könnyen tovasodorja őket, akár 20 km távolságra is elszállítódhatnak. Előbb a rügyeket odvasítják, később a leveleket lyuggatják, karéjozzák, végül tarrá rágják. <br><br> A házikert tulajdonosoknak mindenképpen az ajánlható, hogy a gyapjas tojáscsomókat kaparják le és semmisítsék meg. Ezzel csökkenthető az április közepén, május elején kikelő hernyók mennyisége. <br><br> Termesztők, földtulajdonosok számára a kikelt hernyók elleni védekezés kötelező. Kitinszintézis gátló készítményekkel (pl. Nomolt 15 SC, Dimilin 25 WP) vagy Bacillus thuringiensis var. Kurstaki preparátumokkal (pl. Dipel, Baktucid) környezetkímélő módon lehet ellenük védekezni. E készítmények a hernyókat a fiatal lárvastádiumokban pusztítják el.
A méheket nagyon nehéz irányítani. Egyik megoldás, ha vonzóbb alternatívát kínálunk nekik a lakással szemben. A kert legtávolabbi részébe ültessen színes virágokat.
Nem kell lemondania erről a növényről. A leszáradt csúcs alatt nevezzen ki egy újabb vezérhajtást és a konkurens ágakat pedig vágja le. Egy kis drót segítségével a kiválasztott hajtást irányítja felfelé. Ha minden jól megy, akkor ez az ág átveszi a központi tengely szerepét.
Kérdés, hogy milyen mélyen tépték le a fa kérgét és ez teljes körszélességben történt-e? Ha körben végig eltávolították a kérget, az sajnos végzetes lehet a fa szempontjából, ugyanis ezzel megszűnik a tápanyagszállítás. Ez esetben megmenteni nem lehet.
Az Ön által észlelt betegség a monília, mely szinte minden olyan fát érint, melyet nem permeteznek. A száraz részeket távolítsa el a fárol és égesse el, mivel a kórokozó itt telelhet át. <p>A meggyfákat minden tavasszal, rügyfakadás előtt meg kell metszeni. Ennek a lényege az, hogy a hosszúra nőtt, csüngő "ostorokat" oly módon tüntetjük el, hogy a felkopaszodott ágrészt egy, az ágtőhöz közel álló, erős, egyéves vesszőre vágjuk vissza. Mindkét témáról bővebb információt talál a kapcsolódó linkeknél.