221. Esővízgyűjtéssel rengeteget spórolhatunk a kertben
Az esővízgyűjtéssel sokat spórolhatunk, nem mindegy viszont, hogy hogyan csináljuk. Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Az esővízgyűjtéssel sokat spórolhatunk, nem mindegy viszont, hogy hogyan csináljuk. Lássunk néhány házi és profi megoldást!
Biztos, hogy Popey is ezt a fajta spenótot szerette? Mert az, hogy a legtöbb gyerek utálja a zöld szószt, egészen biztos.
Bemutatunk két olyan koktélt, amelyet a friss kerti fűszerekből, alkohol nélkül is elkészíthetünk. Jöhet a kánikula!
A száraz virágok nemcsak szépek, de pompás dekoráció készíthető belőlük. Kedves csokorba kötve pedig garantáltan feldobják a lakásunkat. Sajnos nem minden virág alkalmas szárazvirágnak. Lássuk, melyek a szárításra alkalmas virágok, és mi a fortélya a sokáig megmaradó csokornak!
Sting az Amazonas-vidék őserdeinek védelmében alapítványt hozott létre. Az Esőerdő Alapítvány most 15 éves.
Üdvözlöm! A tünetek atka jelenlétére utalnak. Ezek nagyon pici szívó kártevők, szabad szemmel alig láthatóak! Javaslom, hogy permetezze le a növényeket és -ha lehet- az egész kertet Nissorun 10 WP nevű szerrel, ez megöli a petét, lárvát és a kifejlett rovart is. A permetezést meg kell ismételni 7-9 naponta, összesen háromszor.
Kedves Olvasónk, látatlanban nehéz megmondani, de kórokozója a lisztharmat, ellene kéntartalmú szerekkel védekezhetünk. A hazai gyakorlatban gombás betegségek ritkán lépnek fel, de külföldi termesztési tapasztalatok alapján a zsályánál előfordulhat még a fómás szárfoltosság illetve az aszkohitás levélfoltosság.
Tisztelt S. Ági! A képen látható kárt a nagy szúbogár okozta. Védekezni ellene tavasszal, kétszeri, olajos rézkénnel történő lemosó permetezéssel lehet. A permetezések között teljen el két hét. A virágzás után pedig Mospilan 20SG szerrel kell a lemosó permetezést háromszor megismételni, két hetes időközökkel. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
A vénusz légycsapója a legszebben terráriumban vagy nagyobb méretű üveggömbben érzi magát, ahol a levegő folyamatosan párás. A fiatal növény 2-3 éves korában nevel először csapdákat. Tavasszal, a növekedési időszak megkezdése előtt ültessük át, kizárólag rostos mohatőzeget (pédául Novobalt-ot) használjunk erre a célra. Ha be tudunk szerezni mészmentes homokot (Magyarországon elég kevés helyen van) akkor 50-50% -ban rostos mohatőzeg és mosott homok keverékébe ültessük. Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy a homok megfelelő inkább ne kockáztassunk, mert tiszta tőzegben is tökéletesen fejlődnek a növények. Átültetni legalább 2 évente célszerű.
Tisztelt Kérdező! A cseresznye és a meggyfánál, ahogy helyesen felismerte, monília betegség lépett fel. Ez ellen hatásosan a következőképp lehet védekezni. Ősszel egyszer, tavasszal pedig kétszer kell réztartalmú szerrel lemosó permetezést végezni (Champion 50WP, rézoxiklorid). Ezen kívül virágzás után megint kezelni kell a fákat az érésig elosztva 3-4 alkalommal (Chorus 75WG, Topas 100EC). Az érés előtti utolsó permetezés legkésőbb 14 nappal meg kell történjen (élelmezés egészségügyi várakozási idő = 14 nap). Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu