226. PARTNEREINK
Az Édenkert Magazin partnerei.
Az Édenkert Magazin partnerei.
Kevés városnak van saját növénybaráti honlapja. Brassó közéjük tartozik. Az édenkert.hu beszélgetett a szerkesztővel.
Pénteken nyitott az egyik legnagyobb kertészeti vásár Szigetszentmiklóson. Mielőtt kedves Olvasónk családjával autóba pattanna, nézze meg képgalériánkat!
Gyönyörű virágok, csodás színek - az ember legszívesebben máris nekivágna egy kerti túrának, hogy élőben szemlélhesse mindezt. Lássuk közelről a fotókat!
A pongyola pitypang gyönyörű virág a kaszálón, de agresszív betolakodó az ápolt gyepen. Ha kihúzzuk, legtöbbször visszanő, de mindenképp tar foltot hagy maga után. Mit tehetünk?
Kedves Olvasónk! A petúnia megnyurgulásának az okát kell megszüntetni elsősorban, hogy jól érezze magát a növény - ha jól sejtem, hiányzik a növénynek a teljes napsütés, emellett olyan tápoldatot kaphatott, ami nem a virágzását, hanem a zöld növekedését serkentette, de az is valószínű, hogy az elmúlt napok csapadékos, szeles időjárása nem kedvezett igazán a növénynek. (Én egyelőre nem "bántanám") 5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak Hogyan ápoljuk a petúniát?
AZ Euphorbiák, és ez a kutyatej is valóban szeretik a közvetlen napfényt, de a hirtelen tűző napsütést egyik növény sem viseli el gond nélkül. Néhány nap-hét félárnyékos hely után szabad csak tűző napra kitenni, utána valóban nem lesz gond a növénnyel. Én napégésnem nézem ezeket a foltokat. Euphorbia trigona gondozása
Kedves Imre! Ez alapján úgy gondolom, hogy aggodalomra nincs ok, valószínűleg ez a mostani időjárás előidézett egy másodvirágzást. Szedje le a virágok egy részét és rendben lesz a körtefája. Kertbaráti üdvözlettel Megyeri Szabolcs Hogyan gondozzuk a körtefákat? Melyek a legjobb körtefajták?
Kedves Éva! Sajnos a képek nem mutatják meg a valódi okot, de egy teljes visszavágással talajközelben újból lehet a somot fakasztani és az új vesszőállományt lehet kezelni majd növényvédélemmel. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Készüljünk elő: hogyan metsszük díszcserjéinket?
Kedves Péter! A képekről itélve ritka és legyengült állományt látok, amit kezelésekkel fel lehet javítani. Kicsi az esélye, hogy a mostani állpotú és meglévő gyepet meg lehessen gyógyítani. Elképzelehető, hogy némi esti öntözés is közrejátszott a lebetegedésben. Én őszi (tavaszi) felülvetésben gondolkodnék és addig is a talaj gyógyításában. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Kopasz foltok tarkítják a gyeped? Megoldás a felülvetés! Hányszor gyeptrágyázzunk egy évben? Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk!