231. A bor filozófiája
Kik azok, akik a vacsora mellé szolgálják nekünk a száraz vöröset vagy a félédes fehéret? A borászok azok, akiknek nem egy első csókot, sok kellemes beszélgetést és megannyi felejthetetlen kulináris pillanatot köszönhetünk.
Kik azok, akik a vacsora mellé szolgálják nekünk a száraz vöröset vagy a félédes fehéret? A borászok azok, akiknek nem egy első csókot, sok kellemes beszélgetést és megannyi felejthetetlen kulináris pillanatot köszönhetünk.
Hagyományteremtő szándékkal, első alkalommal rendezik meg 2011. október 14-16. között a Debreczeni Zamat Pálinka és Pároskolbász Fesztivált a Nagyerdőn, ahol három napon keresztül a minőségi ételek és italok mellett koncertek és a Dumaszínház humoristái is várják a közönséget.
Hozzávalók: 1 kis pohár szőlőlé, 1 kis pohár víz, 1 evőkanál cukor, 8-10 szem muskotályszőlő, 8-10 szem mazsola, 1 citromkarika.
2011 októberében jelent meg könyve Borospincék, borkészítés, borvidékeink címmel a Cser Kiadó gondozásában.
Miután elültettük kertünk fő növényeit (szolitereit) meglévő növényeink figyelembevételével, hozzáfoghatunk a sövénynövények és térhatároló növények megtervezéséhez.
Huzatos, fagyzugos területen valóban tud egy szélvédő fasor védelmet nyújtani a gyümölcsösnek, de ha van rá elég területe magam is valamelyik honos cserjénket vagy fánkat választanám a tuja helyett.
Sövénynövénynek a következőket javaslom: mezei juhar, gyertyán, orgona, lepényfa, narancseper, homoktövis (tövises!), sóskaborbolya (a Júlia-borbolya tövises!), gyöngyvessző, hamvas lucfenyő. A kúszó növények közül: a jázmint, a kúszórózsát (tüskés), a trombitafolyondárt, a vadszőlőt, az ötlevelű akébiát ajánlanám Melyik 10 legszebb örökzöld sövény? Milyen örökzöldet ültessünk tavasszal sövénynek? Lomblevelű élősövények
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola
Hasonlóan jártam magam is az előző években. Én arra az egyszerű dologra gondolok, hogy nem megfelelően lett teleltetve. Magam is a vásárlás évében a szobában próbáltam teleltelni citromom, aminek az lett a következménye hogy elvesztette leveleit. Idén viszont a viszonlag világos pincébe került, és meg is hozta gyümölcsét, most drukkolok, hogy a megtermékenyült virágai őszre beérjenek. <p>További információkat talál a citrusokról szóló cikkeinkben:
Az ultrahangos riasztó a házi kártevőket riasztja el, nincs veszéllyel emberekre, és a nem rágcsáló háziállatokra, így a kutyákra, macskákra, madarakra és sem. <p> Kisebb gyümölcsösben a madárkár elleni védőháló kifeszítésével lehet próbálkozni. <p> Japánban a nasit a kiváló gyümölcsminőség elérése érdekében szinte kizárólag úgy termesztik, hogy egyenként bezacskózva védik a madárkártételtől. <p>Ausztriában pedig a szőlőültetvényekben 10-20 percenként ágyúlövésszerű robajjal riasztják el a területről a magarakat.