21. ÉDENKERT KVÍZ: NYERTESEK ÉS NYEREMÉNYEK
Mi mindent lehet nyerni az Édenkert Magazin kvízjátékán? Lássuk a nyertesek és a nyeremények listáját.
Mi mindent lehet nyerni az Édenkert Magazin kvízjátékán? Lássuk a nyertesek és a nyeremények listáját.
Hagymás tej, mézes torma, forró sör - vajon mi késztethet embereket az ilyesmik fogyasztására? Önsanyargató, léböjtölős tisztítókúra? Netán a torokfájás?
Hagymás tej, mézes torma, forró sör - vajon mi késztethet embereket az ilyesmik fogyasztására? Önsanyargató, léböjtölős tisztítókúra? Netán a torokfájás?
A kamélia (Camellia japonica ) az egyik legnépszerűbb tél végén, kora tavasszal virágzó növény. Dézsában is tarthatjuk.
Langyos szellő söpört végig a Ráday utcán - ilyenkor indul a kertész-biznisz. Körbenéztünk a faiskola-fronton, hogy milyen lesz az idei kínálat, mivel csalogatják a vevőket.
Sövénynövénynek a következőket javaslom: mezei juhar, gyertyán, orgona, lepényfa, narancseper, homoktövis (tövises!), sóskaborbolya (a Júlia-borbolya tövises!), gyöngyvessző, hamvas lucfenyő. A kúszó növények közül: a jázmint, a kúszórózsát (tüskés), a trombitafolyondárt, a vadszőlőt, az ötlevelű akébiát ajánlanám Melyik 10 legszebb örökzöld sövény? Milyen örökzöldet ültessünk tavasszal sövénynek? Lomblevelű élősövények
Az Ön növénye a lándzsabunkó (Guzmania sp.) a broméliák közé tartozik. A broméliafélék közös tulajdonsága, hogy a levélrozetta közepéből kifejlődő virágzat elnyílása után a tőlevélrózsa elpusztul. Nem kell viszont kidobnunk a növény, mivel ezzek egyidőben a tő mellett apró sarjak képződnek. Gondos ápolással (meleg, párás környezet, laza szerkezetű talaj, rendszeres locsolás) 2-3 év alatt ismét virágba borul. További érdekességeket olvashat e növényről alábbi cikkünkben:
Szerencsénkre a növénynemesítők nem ülnek babérjaikon, napról-napra nő az újonnan nemesített dísznövények száma. Most párat felsorolok, de ígérem hamarosan egy cikkben bővebben bemutatok néhányat. <p>Sárga(tarka) örökzöld lomblevelű növények a következők:<p>Babérsom - Aucuba japonica ´Variegata´ <p> Puszpáng fajták közül a Buxus sempervirens ´Aureovariegata´<p>Kecskerágók közül az Euonymus fortunei ´Blondy´, ´Emerald´n Gold´, ´Canadale Gold´<p>Magyalok közül Ilex aqulifolium ´Argenteomarginata´. <p> Piros lombú bár nem örökzöld:<p> Borbolyák közül a Berberis thunbergii ´Atropurpurea nana´ (a nana általában törpe termetére utal). <p>Vörö lombú a cserszömörce ´Royal Purple´ változata, de van olyan fajta, melynek levelei csak az őszi lombszineződés során érik be pirossá. <p>Amennyiben nem ragaszkodik örökzöld lombhoz, nyugodt szívvel javasolhatom a somfajok közül a Cornus alba ´Sibirica Variegata´ fajtáját melynek vörös vesszői télen különösen szépen mutatnak. <p>További ötleteket talál alábbi cikkünkben:
Amennyiben valóban felálló hajtásrendszerű fuksziát vásárolt, akkor minden bizonnyal az az un. Hosszúcsövű fukszia (Fuchsia fulgens), amely Mexikóból származó fegyérzékeny félcserje. Szereti a bőséges vízellátást, a jó tápanyagellátottságot. A csüngő ágú fuksziánál jobban bírja a napos helyet. <p>Hűvös, világos helyen átteleltetve egyre nagyobb dézsás növény nevelhető belőle. Májustól szeptemberig hozza csoportokban álló csöves virágait. <p>A fuksziáról bővebben olvashat az alábbi cikkünkben:
Több szempontot is figyelembe kell vennünk telepítés előtt. Hagyományos telepítés esetén azt kell figyelnünk, hogy 4-5 év múltán, amikorra teljesen kifejlődnek cserjéink, addigra érjenek össze. Ez a nagy termetű növények esetén 1,5-1,8 m; alacsony termetűeknél 0,6-1 m tőtávolságot jelent. <p>Intenzív telepítés esetén (pl. öntözött magánkertben) ennél sűrűbben is ültethetjük növényeinket, hogy maximum 2 év alatt összeérjenek. ( A tőtávolság itt 1,2-0,5 m között változik.) A telepítés utáni évben rendszeresen gyomlálni és öntözni kell, később a lomb zárodását követően a fenntartási munka minimálisra csökken. Érdemes első évben mulcsot szórni a csupaszon maradt talajra, az megakadályozza a gyommagvak kelését és nedvesen tartja a föld felszínét. <p> További információkat talál alábbi cikkeinkben: