256. Faiskolák fukar kertészeknek
Langyos szellő söpört végig a Ráday utcán - ilyenkor indul a kertész-biznisz. Körbenéztünk a faiskola-fronton, hogy milyen lesz az idei kínálat, mivel csalogatják a vevőket.
Langyos szellő söpört végig a Ráday utcán - ilyenkor indul a kertész-biznisz. Körbenéztünk a faiskola-fronton, hogy milyen lesz az idei kínálat, mivel csalogatják a vevőket.
A magyar receptek és konyhaművészeti értékek alkotói jogainak védelmére új érdekképviseleti szervet hoztak létre Culinaris Hungaricus néven - tudta meg az édenkert.hu riportere a bemutatkozó sajtótájékoztatón.
A cseresznyét igazából nem is kell metszeni. Ha mégis kiváncsi, miért írtuk ezt a cikket, olvasson!
Igen, a hidrovetés egy új, amerikai, környezetbarát technológia, amellyel egyszerre lehet összekeverni a többféle fűmagot, trágyát, talajtakaró és erózió elleni anyagot, valamint a vizet és mindezt kilocsolva kész van a füvezés. Az eredmény gyors, a gyep minősége garantált.
A rovarcsapdázás izgalmas, mint a vadászat: a harcászatban a felderítésre és a kémelhárításra hasonlít leginkább. Erről kérdeztük a téma kutatóját.
Akkor tegyük ki a muskátlit a szabadba, ha már éjszakánként sem fagyos az idő, erre biztonsággal csak a tavaszi fagyosszentek elmúltával jön el az idő. Addig is érdemes március közepén már előhozni a telelőhelyről a cserepeket, és fagytól védett helyen lassan hozzászoktatni őket a napfényhez, friss levegőhöz. Ültessük át vagy frissítsük fel a talajt körülöttük és bártan metszük vissza a hajátait, hogy bokros és erős töveink legyenek. Az erősebb hajtásokból érdemes dugványt készíteni és kigyökeresztetni A musktálik gondozásáról többet is megtudhat az alábbi cikkekből: A muskátli tartás leggyakoribb hibái Muskátlik teleltetése 5 lépésben Eljött a muskátli fiatalításának ideje
Az ellenállóbb örökzöldek közül a Júlia-borbolyát (Berberis julianae), egy másik kecskerágót a repkénykecskerágó (Euonymus fortunei) ´Emerald Gaiety´ fajtáját, a kerti mahóniát (Mahonia aquifolium), a tűztövist (Pyracantha coccinea) javaslom sövénynek.
A leander számára a téli 5-10 C fok az ideális. Valószínű, hogy túl sokáig volt alacsony hőmérsékleten. Metssze le az elfagyott ágakat! Talán még megmenthető a növénye. Tegye fényes helyre, gondoskodjon róla, hogy érje friss, de nem hideg levegő! Kaparja le talaja felső rétegét és pótolja a hiányzó földet FLORIMO általános virágfölddel!<p>Egy másik oka lehet a levélhullásnak a pajzstetű, ami a téli hónapokban a száraz levegőtlen helyen a növény fonákán jelenik meg. Ha lát a növényén pajzstetveket, akkor rovarölő szerrel (Fendona, Decis, Bi 58) permetezze be!
A macskák elleni védelemben egy kutya jó megoldást jelentene, de ez újabb gondot eredményezne a gyepben. <br>Próbálja meg ún. repellensekkel (pl. naftalin) távoltartani őket! Létezik már egy olyan növény is (Coleus canina Hybride), ami a négylábúak számára elviselhetetlen illatanyagokat tartalmaz. Ha ezzel szegélyezi gyepterületét, az is segíthet. <p>Ha észreveszi, amikor a macskák a "dolgukat végzik" utána mossa le bő vízzel a gyepet, ezzel megakadályozza a fű kiégését!
Én feltétlenül megpróbálnám szaporítani ezt a fikuszt pl. fejdugvánnyal. A növény legfelső levélcsokrát vágja le kb. 5-10 cm-es szárral), a vágott felületet szórja be faszénporral! A kifolyó tejszerű nedvet úgy állíthatja meg, ha egy forró kést nyom a vágási felületre. Ezek után dugványozza virágföldbe. Egy másik módja a légbújtás. Az egyik egy-két éves száron a legfelső levélcsokor alatt vágja kicsit be a kérget, a vágás alatt 30 cm hosszan távolítsa el a leveleket és az oldalhajtásokat. Ezután fedje be a vágás körül a szárat nedves mohával és virágfölddel, úgy, hogy körbe tekeri lehetőleg fekete fóliával. Miután a növény meggyökeresedett, vágja le ezt a szárrészt és ültesse cserépbe! <br>Érdemes mindkét módszert használni, hogy biztosan sikerrel járjon.