2831. Bordó levelű selyemakác: nem hiszed el, mennyire bírja a szárazságot
Népszerű sokáig tartó illatos virágai és bókoló lombkoronája miatt, és még gondozni is könnyű. Lássuk, hogyan neveljünk szép bordó levelű selyemakácot!
Népszerű sokáig tartó illatos virágai és bókoló lombkoronája miatt, és még gondozni is könnyű. Lássuk, hogyan neveljünk szép bordó levelű selyemakácot!
A növények többek egyszerű dekorációs elemeknél, amelyek az irodát vagy a szobát díszítik: a tudomány már régen bebizonyította a belterekben levő virágok jótékony hatását.
Nehéz elképzelni egy sziklakertet selymes rekettye nélkül. A legnépszerűbb változata a ˝Vancouver Gold˝ és nem ok nélkül. Nézzük, hogy milyen cserjéket ültethetünk még a kertünkbe!
A borbolyák egész évben széppé teszik a kertünket. A legnépszerűbb talán a japán vérborbolya. Nézzük, hogy mit kell tudni a borbolyákról mielőtt úgy döntünk, hogy ezzel díszítjük a kertünket.
A téli időjárás gyakran nagyon megviseli a táji elemeket. A jég, a hó, a szél okozta károknak, a gyökerek rongálódásának és a több hónapos útsózásoknak végzetes hatásuk lehet.
A jázmint elvirágzás után kell metszeni, de lomfakadás előtt. Miután kihajtott nem szabad megmetszeni, mert a növény legyengül. Az elvirágzott hajtásokat vissza kell vágni. Az elhalt vagy károsodott részeket az egészséges hajtásrészig vágja vissza! A hosszú alapi vesszőket egyharmadukig vágja vissza! A túlzsúfolt hajtások közül a gyengébbeket le kell vágni.
Feltehetően a leandereken gyakran károsító pajzstetű támadta meg növényét. Ha észleli a kártevőket a leveleken, akkor a következő szerekkel lemosásszerű permetezéssel védekezhet ellenük: Bi-58, Vektafid R vagy Vektafid S - oldatával. Ezt a lemosást két hét múlva meg kell ismételni.
A mézgásodásnak számos oka lehet: a talaj nagy mésztartalma, a nem megfelelő alany, a magas vagy ingadozó talajvíz, a kemény és tartós téli fagy, a késő tavaszi fagy, rovar kártevők (pl. a kis és a nagy farontó lepke hernyója is okozhatja), továbbá sokszor a metszési sebeken keresztül gombás, baktériumos fertőzés éri a fa edénynyalábjait (ez a gutaütés, ilyenkor a fa levelei hirtelen elhervadnak és lehullnak).<p> A jelenséget csak úgy tudja megszüntetni, ha megkeresi az előidéző okot, és azt kezeli. A gutaütés ellen úgy védekezhet, hogy kerüli a törzs és az ágak sebzéseit, csökkenti a nyugalmi állapotban folytatott metszést, és helyette inkább a nyári zöldmetszést alkalmazza. Tüneti kezelés lehet, ha a mézgacseppeket leválasztja a fa törzséről, ágairól, az alatta levő elhalt, rendszerint elbarnult szövetet éles késsel kivágja és a keletkezett sebvédő anyaggal (Cellcid, Fabalzsam) kezeli.
Napos helyre a következő futó illetve csüngőszárú virágokat javaslom: az angyaltrombitát, a csüngő hegyi szegfűt, a murvafürtöt, a hajnalkát, jerikói loncot, a kanári-zanótot, a korallkerepet, a lilaakácot, a szárnyas feketeszemet.
A cserepes és balkonnövényekhez javaslom a Florimo Általános Virágföld használatát, melynek tápanyagellátottsága, levegőháztartása megfelelő közeget biztosít növényei számára.<p>Az Ön által felsorolt növények igényeiről részletesen olvashat Díszkert rovatunkban. Én most csak a murvafürtre térnék ki, mivel a többi növényhez minden iformációt megtalál az alábbi cikkekben. <p>A murvafürt jól tűri, ha erősen visszavágják az elnyílás után. Téli túlöntözése tőrothadást okozhat. Szaporítása otthoni körülmények között elég nehéz, leginkább fás, félfás dugványokkal végezheti. Károsítói a pajzstetvek, a bíbortetű, és a takácsatkák.