2911. Érdekességek a juharfáról
Több mint 200 különböző juharfajtát tartanak számon. A hegyi juhar és a cukorjuhar nedvéből készíthető a legjobb szirup vagy egyéb termék.
Több mint 200 különböző juharfajtát tartanak számon. A hegyi juhar és a cukorjuhar nedvéből készíthető a legjobb szirup vagy egyéb termék.
A napraforgó tudományos neve „Helianthus”. Ez a szó a görög „Helios”, azaz nap és „Anthos”, vagyis virág szavakból jött létre.
Egyszerűen és olcsón lehet napraforgót termeszteni, és igen, bárki megteheti! Vége azoknak az időknek, amikor a napraforgó csak a veteményeskert része volt.
Ősszel számtalan tápláló, egészséges zöldség és gyümölcs érik meg, többek között a sütőtök. Nézzük, hogy hogyan használhatjuk fel ezt az egészséges növényt.
November hónap legtöbbször a kemény fagyok beálltát jelenti, de veteményeskertünkben ebben az időszakban is számos munka vár ránk!
Azt a fenológia stádiumot, amikor a lombhullató fák, cserjék leveleiket már elvesztették, és nyugalmi állapotban vannak, a szakma NYUGALMI IDŐSZAK-nak nevezi. Ezalatt élettevékenységet nem folytatnak.
Télen nem igényelnek tápoldatozást a szobanövények, s mivel a gardénia kifejezetten nem kedveli a téli száraz szobai körülményeket, s nincs ennél megfelelőbb hely (hűvös, világos helyiség), akkor nincs igazán mit tenni, csak reménykedhetünk, hogy túléli a telet és tavasszal új erőre kap.
Kedves Növénybarát! A növénye egy Echeveria faj, magyarul amerikai kövirózsa. A felkopaszodás természetes jelenség, az igaz, hogy nálunk ez gyorsabb folyamat a téli fényhiány miatt, mint hazájában . A szép, egészséges levélrozettákat vágja le, és gyökereztesse meg. Néhány évig ismét szép növényekben gyönyörködhet. A begyökeresedetteket a fagyok elmúltával tartsa a szabadban, félárnyékos helyen, be is süllyesztheti cserepüket a kert talajába. Öntözés az időjárásnak megfelelően. Télen helyezze hűvös, de világos helyiségbe, csak ritkán, 2 hetente öntözze kevés vízzel. A Debreceni Pozsgástárban rövidesen indul egy Echeveriákkal foglalkozó cikk, s ebből bővebb ismereteket szerezhet. Ficzere Miklós
Jelenlegi állapotában nem látom rajta a hideg nyomait,ha a későbbiekben puhulni kezd a levele(1 héten belül)akkor sem kell kidobni mert ha a közepe nem szárad el akkor képes megújulni. Szétültetni nem kell mert az orchideák szeretik ha a gyökereik összezsúfolódnak. Kicsit száraznak látom a talajt,ez a növény nem szereti ha sokáig száraz marad.a virágszárak színein látszik,hogy különbözőek. üdv
A gardénia télen hűvöset és visszafogott locsolást igényel, átlagos szobai körülmények között hamar ledobálja leveleit és csak sínylődik. A fenti kóró nem igazán tűnik már menthető darabnak. Bővebben olvashat a gardénia tartásáról a Szobanövények rovatban található növényleírásban.