3291. Gyors és ízletes céklasaláta
A céklasaláta hozzávalói: 2 fej cékla, 1 szál torma, só ízlés szerint, kevés őrölt kömény, 6 evőkanál ecet, 2 evőkanál cukor.
A céklasaláta hozzávalói: 2 fej cékla, 1 szál torma, só ízlés szerint, kevés őrölt kömény, 6 evőkanál ecet, 2 evőkanál cukor.
Egyre többen alakítják ki saját maguk fűszerkertjét. De milyen növényeket is ajánlott balkonládákba ültetni? Cikkünkben Megyeri Szabolcs kertészmérnök három rendkívül hasznos fűszernövényről mesél: a medvehagymáról, a snidlingről és a petrezselyemről!
Fazekas Sándor társadalmi vitára bocsátotta a Vidékfejlesztési Minisztérium 10 éves Nemzeti Vidékstratégiáját a karcagi Nagykunsági gazdafórumon. A stratégia célja, hogy 2020-ig a vidék társadalmi és gazdasági folyamataiban látható és minden érintett számára érezhető javulás következzen be.
Díszkertek, előkertek vagy utcafrontok kialakításakor mindig érdemes átgondolni, hogy milyen fákat vagy cserjéket szeretnénk oda ültetni. Cikkünkben Megyeri Szabolcs kertészmérnök két különleges díszfát/cserjét ajánl a figyelmünkbe!
Hatalmas mennyiségű védett növényt loptak el a Bükki Nemzeti Parkot övező Natura 2000-es területről.
Kedves Bernadett! A képen egy zanót (Cytisus) van. Nem egy gyakori növény amit a kötészek használnak. Tudtommal nem kötnek belőle, de biztosan van aki kedveli és használja a növényt. Szereti a napos helyet és a jó vízháztartású és áteresztő talajt. Vízigénye közepes. Évente egyszer érdemes metszeni, júniusban.
Tisztelt Bényi Márta! A képen a közönséges takácsatka nyári nemzedéke található mely ezeket a tüneteket produkálja a szívogatásuk után. Az egyik képen a levél fonáki részén még a szövedékük is látható. Védekezés a Zoom 11SC nevű rovarölő szerrel lehetséges. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Bármi megfelel ami citokinin tartalmú szer.Beszerzési forrást nem ismerek de javaslom olyan gyógyszertárban kezdje az érdeklődést ahol vegyészeket is alkalmaznak. Üdv tibi
Tisztelt Kertbarát! A képen az őszibarack sztigminás betegsége látható. Megelőzés tavasszal bordói lével való lemosó permetezés. A virágzás után pedig Dithane-M-45 gombaölő szerrel védekezhetünk a foltos levelek kialakulásának megakadályozásában. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Andó József! A képen a bogyó gubacsdarázs lapos gubacsai láthatók a levél színén és a kitüremkedések a levél fonákán. Védekezés a Mospilan 20 SP, és a Karate 2,5 WG rovarölő szerekkel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu