391. Magaságyás házilag percek alatt raklapmagasítóból - videóval
Magaságyást könnyen, gyorsan és fillérekből lehet raklapmagasítóból készíteni. Még ezermesternek sem kell hozzá lenni! 5 perc munkát igényel.
Magaságyást könnyen, gyorsan és fillérekből lehet raklapmagasítóból készíteni. Még ezermesternek sem kell hozzá lenni! 5 perc munkát igényel.
Ha már készen van a magaságyásunk, akkor alaposan meg kell tervezni, hogy mikor, mit ültetünk bele. Összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat.
Ahogy egyre melegebbek lesznek a nappalok, és ha már szépek a melegben tartott palántáink, felmerülhet bennünk a kérdés: mikor ültethetjük ki. Mutatjuk!
2021 májusában az időjárás-előrejelzés azt mutatja, hogy elmúltak a hideg napok és májusban már nem lesz fagy. Úgy néz ki, korábban jöttek a fagyosszentek, és ki lehet ültetni a paradicsomot, paprikát.
Megkezdődött hazánkban is a többszörösen díjnyertes YOOM™ paradicsom termesztése és forgalmazása. A következő hónapokban mintegy 300 ezer csomag kerül a különleges színű csemegéből a fogyasztók asztalára.
Gyakran előforduló probléma nem csak a vékony héjú paradicsom fajtáknál, hogy érés közben megreped a héjuk. Kiváltó ok leggyakrabban az egyenletlen vízellátás, esetleg a túlöntözés. Ha egy csapadékszegény időszakot felvált egy esős időszak, esetleg nagyobb mennyiségű öntözés pár nap szárazság után, akkor a termések vízzel telítődnek és kihasadhatnak. A repedések leggyakrabban a kocsány felőli részen indulnak ki. Sajnos a repedéseken másodlagos gomba és baktériumfertőzések indulhatnak, ami a bogyó rothadását okozhatja. A paradicsom ellenállóságát növelhetjük bór és kalcium tartalmú lombtrágya heti adagolásával, ami csökkenti a repedések kockázatát. Kerüljük a túlzott nitrogén műtrágya adagolását, ami hirtelen növekedést és lazább szöveteket indukál. A képen látható paradicsomok habár repedtek, további fertőzés nem látható rajtuk, így mielőbb érdemes feldolgozni őket. A bór tartalmú lombtrágya javítja a termésminőséget
Üdvözlöm! Elképzelhető, hogy nem voltak hozzáedzve a kinti klímához, tehát növényházban nevelkedtek. Nem lesz velük semmi gond. Gyakori öntözést, kéthetente való tápoldatozást javaslok. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs