36. Az intenzív cseresznyeültetvények hamar termőre fordulnak
Az intenzív cseresznye-ültetvények előnyei sok termesztő fantáziáját megmozgatják.
Az intenzív cseresznye-ültetvények előnyei sok termesztő fantáziáját megmozgatják.
Az eddigi tapasztalatok alapján, a diófa ugyanolyan jól viseli a metszést, mint a többi gyümölcsfa. De lássuk a tényeket!
Mi az a fekete bevonat, ami a körte- és szilvafák levelein és gyümölcsein, valamint a borsón, a hagymán és a dísznövényen is megjelent?
Kevés olyan rovarkártevõ található a növényházakban, amely annyi kellemetlenséget okoz, mint a molytetű vagy más néven liszteske.
A vakond szaglása állítólag ötvenszer érzékenyebb az emberénél. E tényből kiindulva fejlesztette ki egy ügyes magyar vállalkozás a vakondűző patront.
A tünet alapján tujamoly, vagy atka lehet a tettes. Felszívódó hatású növényvédőszeres permetezés segíthet.
Valamilyen szívó kártevő él a levelek hátoldalán, valószínű körtelevélbolha. Legyen szíves vizsgálja meg a tünetes leveleket, és küldjön róluk közei képet, csak az alapján tudok javasolni védekezési módot.
Olyan betegség nincs, ami ennyi féle növényt megtámad. A baj a növényeknél nem azonos. Kérem küldjön fényképet a betegségről, a tünetekről!
Igen. Mivel leveleinek minden részéből regenerálódik a teljes növény, legegyszerűbb, ha leveléről szaporítjuk. A lehullott leveleket ültessük nedves homokba, tegyük világos helyre. Egy év múlva cserepezhetjük. Átültetése tavasszal aktuális.
Az oldalukat fokozatosan, tavasz végétől egészen nyár végéig, (utolsó időpont van) több nyírás alkalmával lehet metszeni. A csúcsát hagyja megnőni a kívánt magasságig, majd attól fogva a tetejét is nyírhatja. Fontos, hogy kapjon elég vizet és tápanyagot is. Ja, és a fás részekig ne vágjon vissza!