4106. Készül az Év körtepálinkája!
A közös sikerek után Magyarország ismét együtt készíti el az Év pálinkáját, a szilva, a barack és a meggy után most körtéből. 2014 ugyanis a körte éve lesz!
A közös sikerek után Magyarország ismét együtt készíti el az Év pálinkáját, a szilva, a barack és a meggy után most körtéből. 2014 ugyanis a körte éve lesz!
A legtöbb családban a hal is a karácsonyi menü része, így az ünnepek előtt az átlagosnál sokkal többen keresik a piacokon és az áruházakban is.
Nagyszerű társaság munkálkodik az erdei és a kerti talajokban, hogy az ősszel lehullott falevelekből, levágott fűszálakból és másféle szerves anyagokból tavaszra príma humuszt készítsenek.
Székelyföldet máig megkímélték modern világunk elüzletiesedett ünnepei. Nem kivétel ez alól a karácsony sem. A csodavárást ott még nem árnyékolja be a heteken át tartó vásárlási láz sem.
A téli ünnepek egyik központi eleme a fenyőfa, amely pompás díszeivel és illatával igazi karácsonyi hangulatot varázsol a lakásba. A karácsonyfával kapcsolatban azonban számos kérdés is felmerülhet: milyen típust és mennyiért érdemes vásárolni, illetve milyen alternatív lehetőségekben gondolkozhatsz. Mit jelképez a fenyőfa és hogyan válaszd ki a számodra leginkább megfelelőt?
Kérjen árajánlatot Kerti címtárunk gyümölcsfaiskolai termesztőitől. Amennyiben tartanak ilyen fajtát, biztos jelentkeznek.
Budapesten a Rügyecskék alapítvány foglalkozik visszaváltható fenyőfák árusításával, karácsony előtt néhány nappal szoktak fákat árusítani Budapest nagyobb terein. Azt, hogy idén pontosan, hol s mikor lesznek, őket kell megkeresni. <p> Elérhetőségük: http://www.rugyecskek.hu/ <p>Mellékelem magazinunk élő karácsonyfákról szóló cikkét, amelyben hasznos tanácsokat talál, hogyan tartsa a fát, hogy jobb eséllyel túlélje az ünnepeket.
Minenképp olyan növényt érdemes választani, amely jól bírja a tetőtéri körülményeket: a száraz, meleg levegőt. A kapcsolódó ajánlatok közé válogatok néhány növényt, amely eléldegél ilyen helyen:
Az ön növénye egy zebralevél vagy lándzsagyökér faj (rokonok), a trópusokról származnak, ezért viselik nehezen a téli szobai körülményeket. Magas páratartalmat kellene biztosítani számukra- erre egy megoldás, ha viszonylag hűvösebb szobába helyezzük a növényeket, ahol relatív alacsonyabb páratartalom is elég nekik. Érdemes nedves kavicstálcára helyezni a cserepet és gyakran párásítani a környezetükben.
A Dracénák - vagy más néven sárkányfák - kedvelt szobanövények, mivel aránylag igénytelenek. Sűrű levélrozettát alkotnak, középéből mindig új levél fejlődik, míg az alsók elpusztulnak, így alakul ki a hengeres törzs. A kis hajtás letörésével - nagy valószínűséggel - nem sérül meg az anyanövény. A letört hajtást el kell távolítani, nehogy a bennmaradó rész berohadva a törzset is megfertőzze.