41. A Hold járása befolyásolja a növények fejlődését! Holdnaptár 2017 nyarára
Írásos emlékek bizonyítják, hogy már az egyiptomiak is figyelembe vették a Hold változásait és a vetést fogyatkozó, az aratást pedig növekvő holdállásra ütemezték.
Írásos emlékek bizonyítják, hogy már az egyiptomiak is figyelembe vették a Hold változásait és a vetést fogyatkozó, az aratást pedig növekvő holdállásra ütemezték.
A rózsanemesítő munka már májusban megkezdődik a faiskolákban. A pollent szolgáltató "apanövények" félig nyílt virágait a kora reggeli órákban leszedik, majd a sziromleveleket s a portokokat gondosan eltávolítják.
A nemesítők sok fáradtságot és pénzt kockáztatnak egy-egy új fajta kiemelése során. Újból és újból fel kell tenniük a kérdést: "Értéktelen, használható vagy ígéretes az általam kiválasztott növény?"
Az amarillisz hagymagumóit az őszi ültetés előtt pihentetni kell. Amikor az ültetésre kerül a sor, meg kell tisztítani az elsárgult, elszáradt levelektől. A leanderbokrok a fagyok beálltáig kint maradhatnak.
A bonsai szó japánból ered, jelentése "kis fa, edényben". Ezek az apró növények nem "torzszülöttek", minden olyan jellegzetes vonást megtalálhatunk bennük, ami egy felnőtt fa velejárója.
Mindenképp jobb a citromnak a szabadban! Fontos a napfényhez szoktatás, ne rögtön tegyük ki a tűző napra a növényt, mert megég. A bokrosodáshoz metszeni kell. Mellékelek néhány cikket a citrom gondozásáról: Milyen szobanövényeket tehetünk ki nyárra a szabadba? Mi legyen a citrommaggal? Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Hogyan keltsem életre citromfámat?
Kedves Erzsi! A levél- és virág barnulási tünetek gombás megbetegedésre (Phoma, Botrytis) engednek következtetni. A tápoldat csak annyiban befolyásolhatta a betegség megjelenését, hogy kicsit fellazította a növény szöveteit, de a fertőzést alapvetően a csapadékos időjárás segíthette elő. Foltbetegségek elleni felszívódó (szisztemikus) szerrel érdemes permetezni, megelőző jelleggel is. Vashiányra utal a sárgás levél zöld erezettel, ezt a tünetet a tápoldat el fogja tüntetni. A cserjés hortenzia (Hydrangea arborescens) fajtáknak alapvetően világosabb a levele, esetükben a levélszín nem feltétlenül jelent betegséget. Hogyan neveljünk szép hortenziát? Hogyan neveljük a hortenziát? - személyes tapasztalatok
Kedves András! A datolyaszilvának nálunk még nem nagyon van betegsége, kártevője. a bivalykabócák és pajzstetvek kedvelik, de azok nem ilyen kártételt okoznak. Szerintem ez élettani jelenség: vagy egy hirtelen fagypont alatti éjszaka lehetett, vagy esetleg kötött, vizes talajon is produkálhat hasonló tüneteket. A laza jó vízáteresztő talajt szereti ez a növény egyébként, ami tápanyagban gazdag. A japán kakiszilva
Kedves Imre! A képek alapján egy gombabetegségre tippelek, ami tafrinás ágsöprüsödést okoz. Ezeket az ágakat le kell vágni és egy évebn 3-4 szer kell permetezni gombaölő szerrel: Score és Dithane-t javaslok
Kedves Erzsébet! Szerintem ezek ödémás foltok. A túlöntözés, a fülledt párás levő okozza, illetve ha túl sötét a hely. Paprika (Capsicum) minden mennyiségben A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek