446. Le'csók és a francia ratatouille
Én a tejfölös változatra esküszöm. A mi családunkban édesapám készíti a legfinomabb lecsót, sok hagymát pirít alá, majd paprika és paradicsom kerül bele.
Én a tejfölös változatra esküszöm. A mi családunkban édesapám készíti a legfinomabb lecsót, sok hagymát pirít alá, majd paprika és paradicsom kerül bele.
Az Orczy-parkot sokan Oczy-kertként ismerik. A területet bejárva azonban egyre inkább az az ember benyomása, hogy voltak korok, amikor a park jobb napokat látott. Van viszont néhány izgalmas legenda, amelyek ehhez a helyhez kötődnek.
Ha adalékanyagoktól mentes Aloe vera italt szeretnénk inni, akkor mixeljük házilag! Bemutatjuk, hogyan lesz egy levélből egy pohár ital.
Sokszor előfordult már, hogy egy növény neve olyan idegenül hangzott, hogy úgy döntöttem, ez az én kertembe sosem fog bekerülni. Az is megesett, hogy megriadtam a növény kifejlett kori méretétől. Tévedtem?
Az elmúlt három évben 85 és 1100 Ft között változott a petrezselyemgyökér ára. Mire számíthatunk az idén? Piaci árles.
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola