446. Le'csók és a francia ratatouille
Én a tejfölös változatra esküszöm. A mi családunkban édesapám készíti a legfinomabb lecsót, sok hagymát pirít alá, majd paprika és paradicsom kerül bele.
Én a tejfölös változatra esküszöm. A mi családunkban édesapám készíti a legfinomabb lecsót, sok hagymát pirít alá, majd paprika és paradicsom kerül bele.
Az Orczy-parkot sokan Oczy-kertként ismerik. A területet bejárva azonban egyre inkább az az ember benyomása, hogy voltak korok, amikor a park jobb napokat látott. Van viszont néhány izgalmas legenda, amelyek ehhez a helyhez kötődnek.
Ha adalékanyagoktól mentes Aloe vera italt szeretnénk inni, akkor mixeljük házilag! Bemutatjuk, hogyan lesz egy levélből egy pohár ital.
Sokszor előfordult már, hogy egy növény neve olyan idegenül hangzott, hogy úgy döntöttem, ez az én kertembe sosem fog bekerülni. Az is megesett, hogy megriadtam a növény kifejlett kori méretétől. Tévedtem?
Az elmúlt három évben 85 és 1100 Ft között változott a petrezselyemgyökér ára. Mire számíthatunk az idén? Piaci árles.
Kedves GYörgy! A kép alapján nehéz eldönteni. Igazából tippjeim vannak, amit nem szeretnék feltételezésekbe bocsátani. A faiskola közelében lévő fáról egy mag esett be és az kelt ki. MIndenképpen szedje ki a mahónia melöl. Esetleg megpróbálhatja elültetni, de nem vesződnék vele. HA mégis, küldjön képet jövőre és megmondom pontosan mi az!
Tisztelt Ancsa! A cserépben lévő rhododendront nem kell átültetni más cserépbe a tavaszi kiültetésig. A rhododendront viszont lakásba ne tegyük. Tegyük inkább ki egy védettebb teraszra a szabadba a cserepet betakarva papírral falevéllel. Télen az erős napos helyre ne kerüljön mert elfagyhat. Félárnyékos helyen és a cserepét takarva teleltessük a szabadban. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A fényképen a nyugati tuja (Thuja occidentalis) valamelyik változata látható melynek a toboz termései jelentek meg a növényen. Ez természetes normális folyamat. Vannak változatok melyek nem meddőek és termést és magot is hoznak. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Puhl Edit! A képen az eperfa-pajzstetű egyedei által alkotott telepe látható. Ez a pajzstetű fehér és szürke színű. Sajnos elég sok tápnövénye ezért polifág kártevőnek számít. Az eperfán, őszibarackfán, kívül az orgonán, szivarfán, japánakácon és sok más dísznövényen is előfordulhat. Védekezni mechanikusan, és kémiai úton lehet. Mechanikusan az orgona törzséről gyökérkefével vagy óvatosan drótkefével ledörzsölöm a pajzstetveket, úgy hogy a növény háncsrésze ne sérüljön. Kémiai vegyszeres védekezés a következő rovarölő szerekkel lehet Mospilan SG, Cyperkill, Vektafid A , Nevikén. Az eredményesség érdekében használjuk mind a két védekezési formát. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu