456. Megéri almát spájzolni? 2007-ben megduplázódik az Idared ára
A tavaszi fagyok éreztetik hatásukat: kétszer olyan drága lett az alma idén!
A tavaszi fagyok éreztetik hatásukat: kétszer olyan drága lett az alma idén!
35 deka, maradhat? - kérdezi az eladó, miközben a kés is a mérlegen van. Mindegy, a blokkon végülis soha nem tudtál kiigazodni - már amikor kaptál...
Megjósolták az árakat. Aki idén még friss hazai paradicsomból szeretne ízletes lecsót készíteni, annak bizony akár 500 Ft-os is ki kell adnia egy kg termésért. Piaci árles a 43. héten.
Márton napján a libák nem ünnepelnek. Mi viszont igen: ha vacsora, akkor liba, ha pedig libasült, akkor ahhoz finom újbor dukál. Nézzük meg, mit érdemes az idén feltétlenül megkóstolnunk!
Egyre többen vannak azok, akik tudatosan étkeznek, azonban sokszor ők is tanácstalanok a munkahelyi éttermekben. Szív- és érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, elhízás - csak néhány olyan betegség, amely többek közt a helyes táplálkozással megelőzhető lenne.
Az elhalt pajzstetvek vázai egy idő után lepotyognak a fáról. Ha érintésre könnyen leperegnek, akkor valószínű sikeres volt a permetezés. Ha a környéken nincs kecskerágó és rendszeresen védekezik a pajzstetű ellen természetesen van esély a sikerre, de rendszeres odafigyelést igényel. A pajzstetvek ellen mindig több lépcsőben kell védekeznünk: fontos a tél végi olajos lemosó permetezés, majd rajzáskor kitinszintézis gátló szerekkel, illetve a fent említett cikkben leírt szerekkel lehet ellenük védekezni.
Az ön képe mellé próbáltam keresni egy hasonlót, ha ilyet látott a Londoni kertben akkor az Araucaria araucana - Araukária vagy Csilei fenyő. Dél-Amerikából származik, kimondottan igényes fenyőféle. Magja a helyiek egyik eledele volt. Egyike a máig élő "őskövületeinknek". A Kertészeti Egyetem Budai Arborétumában is ültettek egy példányát, de ott sem bírta sokáig, de a Fővárosi Állatkertben él két példánya.
Ez egy kolumbia származású dísznövény, a neve csodás peremvirág (Kohleria amabilis). Szép virágain kívül érdekessége, hogy a téli hónapokban a növény föld feletti része elpusztuk. Ekkor a cserepet hűvösre kell helyezni, s hogy ne száradjon ki a teljesen, talaját ritkán locsolni is kell. Tavasszal kell új cserépbe és friss földbe ültetni. Napfényes helyet és a mérsékelt öntözést kedveli.
Metszést legjobb kora tavasszal, a növény életfunkcióinak megindulása után kezdeni. Ilyenkor gyorsab beheged a növényen ejtett seb és az előző éves beteg gallyak, elfagyott ágak jól láthatók, könnyen el tudjuk távolítani. Természetesen az 1-2 éves fiatal fácskák a koronakialakítás fázisában a metszés nagyobb szakértelmet igényel, de ekkor sem okozhatja a növények pusztulását.<p> Bővebben olvashat a metszésről alábbi cikkeinkben:
A szamócát több fajta gombás betegség is megtámadja, melyek a levélen foltosodást, a termésen rohadást idézhetnek elő. Egészségesebb példányokból érdemes lenne áttelepíteni egy adagot a kert másik felébe és tavasztól permeteszni. <p> Bővebben a szamócáról és betegségeiről az alábbi cikkekben olvashat: