4966. Miért kell télire összekötni, fonni a pampafüvet?
A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
Az édesvízi halak beépítése az étkezésbe nagyon sokat tehet az egészség megőrzésének érdekében. Sajnos az elmúlt időszak nem kedvezett a húsfajta megítélésének - a nagyipari haltartás következményei miatt sok zsíros vagy nagyon vizes hússal lehetett találkozni. Ideje visszaállítani az édesvízi halak becsületét, és az ízletes pontyot, süllőt, pisztrángot újra terítékre venni.
Ugyan a régmúltban gyertyák és olajlámpások segítették a sötétben való tájékozódást, valamint a késő esti munkálkodást, azonban manapság már sokkal nagyobb az igény a késő estig való tevékeny életmódra. A gyertyák szerepe visszaszorult, ma inkább már hangulatos kiegészítőkké alakultak, míg az olajlámpások szinte eltűntek a mindennapokból.
Igen gyakori eset, hogy valaki eldönti, hogy rágcsálót fog tartani, de fogalma sincs arról, hogy mivel is jár ez. Éppen ezért mindenképp érdemes még a kiválasztás előtt alaposan tájékozódni arról, hogy milyen tartási körülményeket is igényel a kiválasztott rágcsáló. Nézzük meg, hogy milyen otthon az, ami a legjobb, ha várja az újonnan érkező kis kedvencet!
A gránátalma édes, ropogós magjai kiválóan alkalmasak arra, hogy italok tetejére szórva díszként szolgáljanak, de ki is facsarhatjuk őket.
A sárguló levelek általában ápolási hibákra vezethető vissza. Okozhatja ezt túlöntözés vagy alulöntözés is. Nyirkos, hűvös talaj télen (ez ebben az esetben még kizárható), vagy tápanyaghiány is. Mivel a citrom különösen tápanyagigényes növény, nyáron kéthetenkénti műtrágyázást igényel. Télire már nem kell trágyázni, de tavasztól mindenképp el kell kezdeni. Ha esetleg az összes levelét elvesztené, nem kell kidobnia növényét, jövő tavasszal remélhetőleg újra ki fog hajtani. <p>A citrom ápolásáról Bálint gazda a következő cikkben gondosan összefoglalta a tudnivalókat:
A rododendronok laza, savanyú talajt igényelnek. Sóra érzékenyek, ezért havonta egyszer, híg tápoldattal kell öntözni őket. Ha igényeit nem elégítjük ki, könnyen legyengül, s így a kórokozók, kártevők könyebben megtámadják. Legveszedelmesebb kártevője a csipkéspoloska és az üvegházi molytetű, de ezek nyomait biztosan felfedezné a levelek fonákán. A pókháló inkább egy odaköltözött póknak az otthona lehet.
A paprika (Capsicum annuum) a benne felhalmozódó kapszicinoidoknak köszönheti csípősségét, amelyek leginkább az ereken helyezkednek el, annak is a középső harmadában a legsűrűbben. Kis mennyiségben az étkezési - nem csípős - fajtákban is található. Értágító hatású, fejfájások jó ellenszere, de érzékeny gyomrúaknak bizonyos mennyiség felett káros.
Valószínű, hogy az orchideán a virágszár marad ott, amit nem kell eltávolítani, mert következő tavasszal azon is új virág fog fejlődni. Télen kevesebb locsolást, de világos helyet igényel, a virágképződést pedig a nappali és az esti hőmérsékletkülönbség indukálja.<p>Általános gondozási tanácsok az alábbi cikkekben olvasható:
A képen valóban egy tarkalevél (Caladium x bicolor) látható. Érzékeny szobanövény, de a kép alapján úgy látszik, hogy jól érzi magát. Mostantól locsolja ritkábban, néhány hét múlva teljesen hagyja abba a locsolást. A levelek elszáradnak, de ez alatt fog pihenni a növény, tavasszal majd újra kihajt.