496. Miért szeretjük a fákat?
A fákhoz evolúciós kötelék fűz bennünket. Kutatások bizonyították, hogy a természet pozitív hatással van egészségünkre. De vajon milyen fákat szeretünk és miért?
A fákhoz evolúciós kötelék fűz bennünket. Kutatások bizonyították, hogy a természet pozitív hatással van egészségünkre. De vajon milyen fákat szeretünk és miért?
A meghatározás szerint a napraforgó egy zárvatermő, kétszikű növény. A magja miatt termesztik. De mire használja a gyógyszeripar és mire vigyázzunk, ha kertünkben mi is ültetni szeretnénk?
A penész háztartási jelenléte mellett elég kevés érv szól, legálisan szinte csak egy-két sajtféleségen és a borospincékben fordulhat elő
Úgy is mondhatjuk: az ok szinte „Évával kezdődött”... A Sixtus-kápolna freskóján a Teremtésnél, Ádámot egy megszakadó érintéssel engedi útjára Isten. A Michelangelo által megfestett két, egymástól elváló kéz minden emberi érzést magába foglal, amit egy simogatás nyújthat.
Tudjuk, hogy a flört, a szándékát nézve általában komolytalan, a figyelem felkeltése a célja, nincs benne tervezés. Mondhatni, „Cseppben a tenger”- vagyis bármi kisülhet belőle...De miért flörtölünk? Mióta flörtölünk? És hogyan?
Kedves Jenny! Az amarilist nyugodtan tegye el telelni, ez természetes folyamat. A levelek le fognak száradni és tavasszal, mikor kiteszi a szabadba és öntözni kezdi, akkor megint ki fog hajtani! A klíviát ültesse át, laza, jó vízgazdálkodású talajba. Ismételje meg a pihentetést, jövőre, mint idén, és szerintem fog virágozni! Kapcsolódó cikkek: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Tisztelt Cím! Amennyire a képről megállapítható valamelyik rákos sejtburjánzásos betegségről vagy élősködő gombatelepről van szó. Védekezés ellenük nem lehetséges, mindkettő endogén (szöveten belüli) életmódú. Ha zavarja a látványa, azon a módon ahogy a képen láthatót is el tudja távolítani. A növény együtt képes velük élni, kipusztulásához rövid távon nem vezetnek! Üdv: Növényorvos
A téli hónapok idején olyan fagymentes helyen legyenek, ahol fényt is kapnak, mert sötétben és zárt, levegőtlen helyen a leveleket sűrűn ellepik a nedvszívó pajzstetvek, amelyek ellen idejében és hatékonyan kell védekezni. Alaposan meg kell vizsgálni a növényt (mondjuk minden öntözés alkalmával), és ha kell védekezzünk a kártevők ellen. A jó teleltető 5-15 °C-nál nem melegebb, de nem is hidegebb. Habár rövid ideig elviseli a fagypontot is, hosszú távon elpusztítja a növényt. Egy nyitott teraszon elég nehéz ezt a hőmérséklet-intervallumot biztosítani neki, ezért inkább ajánlott egy zárt helyen teleltetni. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. A leandert elegendő kéthetente kevés vízzel megöntözni. Ajánljuk még figyelmébe a következő cikkeket: Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg? Sárga bogarak támadták meg télen a leanderemet! Tél előtt meg kell-e metszeni a leandert? Le kell-e vágjam a bimbókat a leanderről tél előtt?
Tisztelt Simon Andrea! A legtöbb, amit egyelőre tehet, hogy folyamatosan öntözi a selyemfenyőt. Az örökzöldeknél a kiszáradás jelei némi fáziskéséssel jelentkeznek, a mostani lombhullás valószínüleg nincs összefüggésben a kiszedéssel. Az "örökzöldek " is váltják lombjukat. Tavasszal, az intenzív növekedés időszakában ez feltűnő, később kisebb mértékű, de folyamatos. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Legyen olyan kedves a gyökerét öntözni Atonik készítmény vizes oldatával. Egységnyi vízbe a cimkén megjelölt permetlé készítéshez szükséges mennyiség 4X mennyiségét legyen kedves adagolni. Javaslom a zöldítő helyett a Damisol cég Kondi nevű készítményét. Egyik termék sem jelentősen drága, de a hatása vélhetően eredményt fog hozni! Üdv: Növényorvos