1466. Amit a tárkonyról tudni kell
A tárkony (Artemisia dracunculus) a fészkesek (Asteraceae) családjába, az Üröm nemzetségbe tartozó, évelő gyógy-, és fűszernövény. Magyar népies nevei: esztragon, tárkonyüröm, tárkony.
A tárkony (Artemisia dracunculus) a fészkesek (Asteraceae) családjába, az Üröm nemzetségbe tartozó, évelő gyógy-, és fűszernövény. Magyar népies nevei: esztragon, tárkonyüröm, tárkony.
A Sas-hegy Budapesten található 266 m-es magaslat. A terület egy része Budai Sas-hegy Természetvédelmi Terület néven 1958-tól természetvédelem alatt áll. Csak szakvezetéssel látogatható.
A Szent István park és környéke mai is közkedvelt az Újlipótvárosban lakásra áhítozóknak. Felkapott, békés terület jó közlekedéssel, szépen kialakított parkokkal, közelben a Hélia Szállóval.
A pangasius vagyis cápaharcsa egy trópusi ámde édesvízi halfajta, amit azért fontos megjegyezni, mert általában minden szupermarketben a „tonhal” fakkban található a sütőhekkek, és ilyen-olyan más tengeri halfilék mellett, könnyen léprecsalva ezzel a tengeri halra vágyó háziasszonyt.
Nincsen olasz étel oregánó, bazsalikom és kakukkfű nélkül...
A mellékelt cikkben talál tippeket egy nagyon mutatós kis kert kialakításához! Sok sikert! Édenkertész
A locsolást szintén ne vigyük túlzásba a Dracénánál , mert a törzsben halmozódik fel a nedvesség. De a hőmérséklet is okozhat gondot. A túlfűtött 20-25 fokos meleg hatására a levelek hullani kezdenek. Érdemes ilyenkor egy kevésbé meleg és fűtőt szobába átszállítani.
A pomeló valószínűleg a maláj vidéken keletkezett, ma főleg Indiában és Dél-Kínában, de más trópusi területeken is termelik. Terméseinek átmérője elérheti a 20cm-t, vagy még annál is több. ehet oltani. Az oltás megfelelő ideje tél vége, tavasz eleje. Az alany és a nemeshajtás közel egyforma méretű legyen. Az alanyt a szemmel (rüggyel) ellentétes oldalon 3 cm hosszúságban srégen megvágja. A nemes hajtáson, amely 3-4 szemet is tartalmaz hasonló vágást ejt. A nemeshajtás leveleit egészen a levélnyélig csipkedje vissza. Az alanyt és a nemest a vágás mentén helyezze össze, és kötözze meg. Az oltás környékét és a felső vágási felületet kenje be oltóviasszal, a kiszáradás elkerülésére és a kórokozók elleni védelemre. Fontos: a nemes hajtásnak a ceruza vastagnak, elágazásoktól mentesnek kell lennie. Csak az oltás előtt célszerű lemetszeni az anyanövényről. Az elkészült oltványt világos helyen, talajhőmérsékleten, vagy magas páratartalom mellett nevelje. Ha már 10 cm-tr meghaladó hajtást hoz, akkor át kell ültetni nagyobb cserépbe, és tápanyagdús földbe. Sok sikert!
A magvakat április közepétől szabad földbe helyre vethetjük (fészkenként 3-4 magot), ebben az esetben az első év folyamán nem várhatunk termést. Kelés után, 2-3 leveles korban egyeljük ki, hogy fészkenként csak egy növény maradjon. Teleltetése: Fagyérzékenysége miatt az articsókát takarni kell. A fagyok előtt fokozatosan, több részletben kupacoljuk fel 25-30 cm magasan földdel, majd a földet elszáradt levelekkel, növényi részekkel takarjuk. Az átteleltetés másik módja az, hogy az egész tövet földlabdával együtt kiemeljük és pincében, homok között elvermeljük. Tavasszal a fagyok elmúltával bontsuk ki, tisztítsuk meg az elszáradt részektől és ültessük el.
Ha a növény levelein nem tapasztal semmi elváltozást, foltokat, kártevőket, pókhálót, és a földjén sincs semmi, akkor egészen biztosan nincs nagy baj. Zuhanyoztassa le, tápoldatozza, és esetleg ha talál rajta kártevőt, akkor a lemosásszerű permetezés az eredményes Vektafid R vagy Vektafid S oldatával. A lemosást két hét múlva meg kell ismételni.