146. Pálma: így lesz meseszép a szobában
Egy jól gondozott pálma nem csak mutatós, de eleganciát is kölcsönöz az otthonunknak. Gyönyörű példányokkal díszíthetjük lakásunkat, és még csak nem is jár sok munkával. Lássuk!
Egy jól gondozott pálma nem csak mutatós, de eleganciát is kölcsönöz az otthonunknak. Gyönyörű példányokkal díszíthetjük lakásunkat, és még csak nem is jár sok munkával. Lássuk!
Gyönyörködtető látvány, ha otthonunkból kilépve zöld pázsitra esik tekintetünk. Azok, akiknek gyermekkori emlékeiben is szerepel a pázsit-élmény még inkább vágynak rá. Legtöbben a pázsitfüvet használják „szabadtéri” szőnyegként. A pázsit ápolása és rendben tartása óhatatlanul is felvet egy alapvető kérdést.Valóban a fű a legzöldebb pázsitnak való növény?
Érdemes fekete áfonyát ültetni kertünkbe, hiszen ennek az értékes bogyósnak minden része jól felhasználható. Lássuk, miért is olyan értékes ez a gyümölcs!
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
A csillagfürt színessé varázsolja a kora nyári virágoskerteket feltűnő, különleges fűzérvirágzatával.
Kedves Kerttulajdonos! Örökzöld ezüstfáinak levelei valószínüleg lefagytak ezen a kemény télen. Ez a növény nálunk nem teljesen télálló. Más örökzöld lombos cserje is elveszítheti lombját -20 C fok körül, ha nincs kicsit védettebb helyen: ilyen pl. a mirtuszlonc, japán lonc, stb., de tavasszal újra hajtanak. Javasoljuk, hogy egyelőre várjon; ha az ágak belseje zöld, a növény él, és újra ki fog hajtani néhány héten belül. Fagyérzékeny növényt jobb tavasszal ültetni, hogy a télnek begyökeresedve, erős gyökérzettel vágjon neki.
Néhány zöldség, amely homokosabb talajba is ültethető: cukkini, paradicsom, tök, bab, borsó, hagyma, csicsóka, petrezselyemgyökér, sárgarépa, kukorica egyéb gumós növények. Néhány virág: varjúháj, sárkányfű, pázsitszegfű, gólyaorr vagy geránium, kökörcsin, (orvosi) zsálya vagy kövirózsa, Zinnia (legényvirág). Néhány cserje, fa: borbolya fajták, nyári orgona, a sárga színű seprűzanót. Mivel a homokos talajban kevés a tápanyag, ezért ha lehetősége van rá, akkor időnként szerves trágyázza meg a földet, mindez viszont mit sem ér, ha nem öntözi rendszeresen. A homokos talaj hamar átereszti a vizet, ezért gyakrabban kell öntözni, de valószínűleg ezt már ön is kitapasztalta.
Kedves Kertészkedő! A kecskerágó szaporítási ideje nyár közepe. Ekkorra a fiatal hajtások "beérnek", a hajtás kicsit kemény, fás lesz. Vágjon 5 cm-es darabokat a növényről, a dugvány legfelső levélpárját hagyja meg, a többi levelet éles késsel távolítsa el. A dugvány alsó végét mártsa pár mm mélyen gyökeresedést elősegítő hormonba (INCIT-2, vagy INCIT-5), majd helyezze a dugványokat nedves tőzeg, sóder, vagy kókuszrost közegbe, párás körülmények közé (fólia takarás). Gyökeresedés (1-2 hónap) után óvatosan ültesse át kisebb cserépbe, és a télen tartsa védett körülmények között! Sikeres telelés után következő évben végleges helyére ültethető. Nyári félfás dugványozás 1x1 - képekben
Igen, próbáljon meg még egy tövet beszerezni, ezzel jelentősen javulnának a beporzás esélyei.
Kedves Emese, úgy látom, hogy ez Caryopteris incana - Kékszakáll. 1 méter magas, sűrű, szétálló ágú cserje vagy félcserje.Élénk - kék virágai augusztustól-szeptemberig tömegesen nyílnak. Sajnos a klímaváltozás miatt ők is korábban kezdenek virágozni. Levelei lándzsásak, épszélűek vagy ritkán1-2 fogúak. Hazája Kína, Japán. Napos helyet kedvel. A szárazságot jól tűri. Mézelő növény, a méhek virágzása alatt rendszeresen látogatják. Sziklakertbe, déli tájolású rézsübe, kőedénybe ültethető.