1511. A hiúságot vagy a szerencsét szimbolizálja a nárcisz?
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A tárkony (Artemisia dracunculus L. - Asteraceae) kellemes fűszeres illata és zamata miatt a középkortól kezdve közkedvelt fűszernövény. Illóolajának összetétele hasonló az ánizséhoz, de nem olyan édes. Virágzáskor gyűjtött föld feletti részeit megszárítva porrá őrlik és levesek, mártások, saláták ízesítésére használják. Erdélyben, de Franciaországban is a sült húsok egyik alapvető fűszere.
Az édesköményt (Foeniculum vulgare) már az ókorban ismerték és használták. Íze és illata az ánizsmaghoz hasonlít. Magjait levesekbe és halételekbe főzik, a gumóját lereszelik, és a káposztasalátához adják. A fehér üröm és az ánizs mellett az abszint fő ízesítő anyaga! Mi most rizshez kínáljuk!
A kemény sajtok közül a legkedveltebb az ementáli. Már a benne lévő lyukak miatt is gyermekkorunk kedvence. Az előállítása során, a sajt érésekor jelentős gázképződés zajlik a sajt belsejében, ettől alakulnak ki a hatalmas lyukak. Nos, most ementáli sajtból készült, gyorsan elkészíthető, és garantáltan nagyon finom felfújt receptjét ajánljuk!
A lúgosító ételek a reneszánszukat élik mostanában. Nem diétás megfontolásból, de annak is beillő levesfinomságot ajánlunk a levesek, és a zöldségek kedvelőinek.
Üdvözlöm! A képen egy buzogányvirág (Dieffenbachia) látható. Sok vizet igényel, úgyhogy azt javaslom, hogy a cserép alatt mindig legyen egy tál, amibe pár cm. vastagon kavicsokat szór, hogy a pangó víztől megóvja. Sok öntözést igényel tehát, de jó vízgazdálkodású talajba kell ültetni, soha nem állhat alatta víz! A kép alapján azt mondanám, hogy sok vizet kapott, ami állt alatta!
A léggömbvirág vagy hírharang (Platycodon grandiflorum) egy július-augusztusban virágzó évelő növény. Leginkább a tartós nyári virágzása miatt kedvelt növény. Általában 40-70 cm-re nő meg, és a napos vagy félárnyékos környezetet szereti. A rózsaszín-fehér változata a félárnyékban tartja meg jobban a színét. A léggömbvirág számára fontos a jó vízelvezetés. Az agyagos talajt nem szereti, ezért ültetés előtt homok és tőzek keverékével lazítsa fel a talajt, ha szükséges. Nem szabad túllocsolni a növényt, földje legyen mindig nyirkos, de ne nedves. A nagy melegekben jó ötlet a talajtakarás használata, továbbá nyár elején ajánlott megtrágyázni a növényt. Akárcsak más növények esetén, az elvirágzott virágok eltávolításával a virágzása meghosszabbítható. Szaporítása: magvetéssel, tavasszal; a tőosztás gyakran sikertelen.
Kedves Szabó Tibor! Ha ág aprítás, gally aprítás, fa apríték darálás címszó alatt keres, fog megoldást találni a problémájára. Sok szerencsét kívánunk!
A pontos faji meghatározáshoz jobban meg kéne őket vizsgálni, személyesen, de így képről címeres poloskák családjába tartoznak, amik növényeken táplálkoznak. Javaslom a kis poloskák elengedését jó messze a haszonnövényektől. Üdv: Növényorvos
Üdvözlöm! Hát ez elég nehéz látatlanban, de elképzelhető, hogy a virágok súlya az, amitől, lehajlik, egyszerűen lehúzza. Ezt már én is tapasztaltam a sajátomon. De ezen kívül természetesen számos oka lehet: baktériumos fertőzés, gomba betegség, vagy esetleg valami kártevő, ami rághatja a gyökereket, bár ha minden tünet nélkül történt mindez, akkor valószínűleg a virágok súlya lesz!