1511. A hiúságot vagy a szerencsét szimbolizálja a nárcisz?
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A tárkony (Artemisia dracunculus L. - Asteraceae) kellemes fűszeres illata és zamata miatt a középkortól kezdve közkedvelt fűszernövény. Illóolajának összetétele hasonló az ánizséhoz, de nem olyan édes. Virágzáskor gyűjtött föld feletti részeit megszárítva porrá őrlik és levesek, mártások, saláták ízesítésére használják. Erdélyben, de Franciaországban is a sült húsok egyik alapvető fűszere.
Az édesköményt (Foeniculum vulgare) már az ókorban ismerték és használták. Íze és illata az ánizsmaghoz hasonlít. Magjait levesekbe és halételekbe főzik, a gumóját lereszelik, és a káposztasalátához adják. A fehér üröm és az ánizs mellett az abszint fő ízesítő anyaga! Mi most rizshez kínáljuk!
A kemény sajtok közül a legkedveltebb az ementáli. Már a benne lévő lyukak miatt is gyermekkorunk kedvence. Az előállítása során, a sajt érésekor jelentős gázképződés zajlik a sajt belsejében, ettől alakulnak ki a hatalmas lyukak. Nos, most ementáli sajtból készült, gyorsan elkészíthető, és garantáltan nagyon finom felfújt receptjét ajánljuk!
A lúgosító ételek a reneszánszukat élik mostanában. Nem diétás megfontolásból, de annak is beillő levesfinomságot ajánlunk a levesek, és a zöldségek kedvelőinek.
Üdvözlöm! Semmiképpen se dobja ki! A leírtak alapján ez egy "működő" növény. Azt javaslom, hogy a virág környékén nyugodtan ritkítsa meg a leveleket, mégpedig úgy, hogy a virág egészségesen elférjen, illetve levél is maradjon a növényen.
Kedves Dr. Vasvári Tibor! Szerintem a trágyázás egyensúlya nem megfelelő, mert a levelek erősödnek a virág pedig nem. Javaslom, hogy virágzást segítő műtrágyával öntözze, sok gyártó van a piacon, az a lényeg, hogy magas legyen a kálium tartalma! Én még agyagos, kötött talajon tapasztaltam ilyen virágzás elmaradást, ezt is káliummal kell "kezelni", illetve tőzeggel javítani a talaj szerkezetét.
Kedves Tesszi! A goji bogyó (Lycium barbarum) teljesen télálló növény, ami azt jelenti, hogy kiültetve minden gond nélkül áttelel, de cserépben átfagyhat. Védett helyre kell tenni és a cserepét buborék fóliával, vagy fóliával és avarral védeni kell. A dézsás/cserepes növényeknél a gondot az okozza, hogy ha átfagy a növény gyakorlatilag kiszárad, mert nem tud vizet felvenni. Kapcsolódó cikkek: Ültessünk Goji bogyót! Kínában csodabogyó, nálunk mérgező cserje: a goji
Üdvözlöm! A kakiszilvát magvetéssel a legjobb szaporítani. Ezek önbeporzó fajták, egy növény is terem, kb. 2-4 évesen.
A Ficus Benjamina (csüngőágú fikusz) majdnem minden (tartás)problémára levélhullással válaszol. Érzékeny a hidegre (ideális hőmérséklet a tartására: 18-22 °C), a hideg öntözővízre, a kiszáradásra, a pangóvízre, de lehullanak a levelei a huzattól, a tápanyaghiánytól (nitrogénhiány) de még a fényhiánytól is. Ha a növény huzamosabb ideig vízben áll, az a gyökerek sérüléséhez vezethet, ezért öntözés után negyed/fél órával később ki kell önteni alóla a vizet. Két öntözés között engedhetjük, hogy kissé kiszáradjon a föld. Ezen felül pedig a levélhullást okozhatják kártevők vagy kórokozók is. Időnként ajánlott a leveleit egy nedves anyaggal áttörölni, megtisztítva a leveleket a portól és az apró kártevőktől. Kapcsolódó cikk: Kislevelű fikusz: az ország legcsábítóbb szobanövénye