1511. A hiúságot vagy a szerencsét szimbolizálja a nárcisz?
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A tárkony (Artemisia dracunculus L. - Asteraceae) kellemes fűszeres illata és zamata miatt a középkortól kezdve közkedvelt fűszernövény. Illóolajának összetétele hasonló az ánizséhoz, de nem olyan édes. Virágzáskor gyűjtött föld feletti részeit megszárítva porrá őrlik és levesek, mártások, saláták ízesítésére használják. Erdélyben, de Franciaországban is a sült húsok egyik alapvető fűszere.
Az édesköményt (Foeniculum vulgare) már az ókorban ismerték és használták. Íze és illata az ánizsmaghoz hasonlít. Magjait levesekbe és halételekbe főzik, a gumóját lereszelik, és a káposztasalátához adják. A fehér üröm és az ánizs mellett az abszint fő ízesítő anyaga! Mi most rizshez kínáljuk!
A kemény sajtok közül a legkedveltebb az ementáli. Már a benne lévő lyukak miatt is gyermekkorunk kedvence. Az előállítása során, a sajt érésekor jelentős gázképződés zajlik a sajt belsejében, ettől alakulnak ki a hatalmas lyukak. Nos, most ementáli sajtból készült, gyorsan elkészíthető, és garantáltan nagyon finom felfújt receptjét ajánljuk!
A lúgosító ételek a reneszánszukat élik mostanában. Nem diétás megfontolásból, de annak is beillő levesfinomságot ajánlunk a levesek, és a zöldségek kedvelőinek.
Kedves Zoltán! Sajnos ahány faiskola, annyiféle növény. Így csak azt tudom javasolni, hogy hívja fel / vagy írjon a környékbelieknek és érdeklődjön személyesen üdvözlettel Édenkertész
Kedves Sára! Úgy látom, náluk vásárolhat: http://www.interaquaflora.hu XI/ker. Hrsz.0453/127Kiskunfélegyháza6100E-mail: felinti@t-online.huMobiltelefon: +36 30/6539448, +36 30/6533906
Kedves Gál Zsófia! Az Aloe vera-n -a képek alapján- pajzstetvek vannak. Ezek a foltok lehetnek hideg, vagy éppen túl meleg környezet miatt is. Próbálja leszedni, a pajzstetűt le lehet "tolni" a levélről. A második képen egy bunkó liliom ( Cordyline terminalis) látható, amit nagy valószínüség szerint gyapjas pejzstetű támadott meg. Ezekre a kártevőkre csak a felszívódó szerek a jók, mert a viasz rétegnek köszönhetően, lepereg róluk a szer. Ajánlom, az Actara nevű szert, permetezze le (az Aloét is) a növényeket és jól öntözze be velük a földet is. A növényekbe bekerül a rovarölő és a szívogatásuk révén a kártevőkbe jut a szer és így megmérgezi őket. A harmadik képen egy Ficus van. Sajnos ezen is egyértelműek a nyomok: pajzstetvek. Javaslom, hogy az egész állományt permetezze és öntözze meg az ACTARA-val és ismételje meg 3 hét múlva.
Üdvözlöm! Vegyen Actara nevű rovarölő szert gazdaboltban és permetezze le a növényt és öntözze meg a földet is bőségesen. Ez egy felszívódó rovarölő, hosszú hatásfokkal.
Kedves Érdeklődő! Sjanos a képen nem látszik jól, hogy ez repedés vagy dudorok is vannak benne, illetve, hogy a szőlőtőke mely részén van.. lehet fagykár, de ha dudorok (daganatok) is vannak és a tőkefej közelében van, akkor bizony előfordulhat, hogy baktériumos gyökérgolyva.