1511. A hiúságot vagy a szerencsét szimbolizálja a nárcisz?
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A tárkony (Artemisia dracunculus L. - Asteraceae) kellemes fűszeres illata és zamata miatt a középkortól kezdve közkedvelt fűszernövény. Illóolajának összetétele hasonló az ánizséhoz, de nem olyan édes. Virágzáskor gyűjtött föld feletti részeit megszárítva porrá őrlik és levesek, mártások, saláták ízesítésére használják. Erdélyben, de Franciaországban is a sült húsok egyik alapvető fűszere.
Az édesköményt (Foeniculum vulgare) már az ókorban ismerték és használták. Íze és illata az ánizsmaghoz hasonlít. Magjait levesekbe és halételekbe főzik, a gumóját lereszelik, és a káposztasalátához adják. A fehér üröm és az ánizs mellett az abszint fő ízesítő anyaga! Mi most rizshez kínáljuk!
A kemény sajtok közül a legkedveltebb az ementáli. Már a benne lévő lyukak miatt is gyermekkorunk kedvence. Az előállítása során, a sajt érésekor jelentős gázképződés zajlik a sajt belsejében, ettől alakulnak ki a hatalmas lyukak. Nos, most ementáli sajtból készült, gyorsan elkészíthető, és garantáltan nagyon finom felfújt receptjét ajánljuk!
A lúgosító ételek a reneszánszukat élik mostanában. Nem diétás megfontolásból, de annak is beillő levesfinomságot ajánlunk a levesek, és a zöldségek kedvelőinek.
Kedves Tamás! Általában ezeket a tüneteket fény és tápanyaghiány okozza, esetleg az erős közvetlen napfény!
Tisztelt Ágnes! Az encián bokor meleg száraz és napos helyű teraszt kedveli. Az öntözés inkább ritkán de nagyobb vízadagokkal történjen. A túl öntözést kerüljük. Télen a leanderhez hasonlóan zárt fényes helyen kell tárolni. A növényt a túlöntözés után hagyjuk szárazabban, és akkor ismét kihajt. Metszeni a virágzáskor, és után lehet májustól augusztusig. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képeken az öntözés során keletkező sók kicsapódása és kis gomba telepek láthatók. Az öntözéseket csökkenteni lehet és inkább ritkán öntözzünk, de nagyobb adagokkal, valamint a káros szervezetek elszaporodása ellen jó a réz tartalmú Bordói lé és a Dithane M-45 gombaölő szerek talajra öntözése. Érdemes a fertőzött felső 1-2cm-es talajréteget eltávolítani. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Örsi G! A képek alapján elképzelhető a vízkor, ödéma, esetleg valami baktériumos megbetegedés. Az ödéma a túlöntözéstől és alacsonyabb tartási hőmérséklet együttes tünete. A növényen megjelennek kidudorodások, kis "hólyagok". JAvaslom, hogy mérsékelje az öntözést (télen amúgy is) és permetezze le Champion nevű szerrel!
A tőzeglégy nem tesz ilyet! Sajna valóban nem igaziak a fotók. Annyit látok,hogy ez egy nem megfelelő talajban lévő Cattleya vagy Laelia ami bizony nagyon elhanyagoltnak néz ki és valószínű több betegsége is van egyszerre + atkafertőzött ami szabad szemmel nem igazán látható. Javasolt gyógymód: azonnal kivenni az ültetőközegből, az ültetőközeget kidobni, a növényt megtisztítani az elhalt részektől majd egy erős gomba + gyapjas vagy pajzstetű+baktérium+atka ölő keverékbe beáztatni legalább fél órán keresztül majd leszáradás után egy teljesen új de nem tőzeg alapú keverékbe visszaültetni. Sok Sikert!