1511. A hiúságot vagy a szerencsét szimbolizálja a nárcisz?
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A tárkony (Artemisia dracunculus L. - Asteraceae) kellemes fűszeres illata és zamata miatt a középkortól kezdve közkedvelt fűszernövény. Illóolajának összetétele hasonló az ánizséhoz, de nem olyan édes. Virágzáskor gyűjtött föld feletti részeit megszárítva porrá őrlik és levesek, mártások, saláták ízesítésére használják. Erdélyben, de Franciaországban is a sült húsok egyik alapvető fűszere.
Az édesköményt (Foeniculum vulgare) már az ókorban ismerték és használták. Íze és illata az ánizsmaghoz hasonlít. Magjait levesekbe és halételekbe főzik, a gumóját lereszelik, és a káposztasalátához adják. A fehér üröm és az ánizs mellett az abszint fő ízesítő anyaga! Mi most rizshez kínáljuk!
A kemény sajtok közül a legkedveltebb az ementáli. Már a benne lévő lyukak miatt is gyermekkorunk kedvence. Az előállítása során, a sajt érésekor jelentős gázképződés zajlik a sajt belsejében, ettől alakulnak ki a hatalmas lyukak. Nos, most ementáli sajtból készült, gyorsan elkészíthető, és garantáltan nagyon finom felfújt receptjét ajánljuk!
A lúgosító ételek a reneszánszukat élik mostanában. Nem diétás megfontolásból, de annak is beillő levesfinomságot ajánlunk a levesek, és a zöldségek kedvelőinek.
A növénye egy szép kort megélt tarka vagy vékony levelű dracéna, amire tényleg ráfér egy kis megfiatalítás. A legtöbb dracéna faj légbujtással szaporítható. A szaporítás lépéseit az alábbi cikkben részletesen leírtuk: Légbujtás lépésről-lépésre
Ilyenkor már nem szabad kint tartani ezt az alapvetően forróságot kedvelő növényfajt. A hideg párás, ködös idő miatt valamilyen gomba jelent meg a leveleken. Érdemes valamilyen réztartalmú szerrel lefújni mielőtt betelelteti. Dézsás növények teleltetése - melyiket mikor vigyük védett helyre?
Tisztelt Érdeklődő! Cserebogár ellen VAN vegyszeres védekezésre lehetőség ültetés pillanatában. A talajgödör kiásáskor érdemes fertőtlenítőt szórni, de az addig tudja hatását kifejteni míg nagyjából a növény megered. Én pajor ellen vegyszeres kezelésként régebben a talajban gázosodó Force G granulátumot szoktam szórni. Ma már nem ezt használom, inkább a biológiai szereket részesítem előnyben, mert ezeket bármikor a vegetációs időszakban tudom használni védekezésként. Cserebogár lárva mindig lesz, csak az kérdés, hogy mennyi. Javasolom a saját forgalmazású termék megismerését. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Pajor, a láthatatlan kerti munkás NEMASTAR – új biológiai rovarölő szer a lótücsök, a mocskospajor és a lószúnyog lárvák ellen Májusi cserebogarak
Ez egy Aloe faj, ha minden igaz Aloe paradisicum. Tartása megegyezik az Aloe veraval. Aloe vera gondozása
Üdvözlöm! Télen a kevesebb napfény miatt hűvösebb klímát kívánna. A legjobb volna számára egy 16-18 fokos, fényes helyiség. Az öntözéssel nincs gond, télen nagyon kevés vizet kell adni neki. Március elején ültesse át, a gyökereiről valamelyest szedje le a földet, eggyel nagyobb cserép jó is volna neki új lakhelynek. Tavasztól emelje az öntözések gyakoriságát, és adjon 2-3 hetente kevés nitrogén műtrágyát a növények. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs Yucca: az univerzális szobadísz