1511. A hiúságot vagy a szerencsét szimbolizálja a nárcisz?
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A tárkony (Artemisia dracunculus L. - Asteraceae) kellemes fűszeres illata és zamata miatt a középkortól kezdve közkedvelt fűszernövény. Illóolajának összetétele hasonló az ánizséhoz, de nem olyan édes. Virágzáskor gyűjtött föld feletti részeit megszárítva porrá őrlik és levesek, mártások, saláták ízesítésére használják. Erdélyben, de Franciaországban is a sült húsok egyik alapvető fűszere.
Az édesköményt (Foeniculum vulgare) már az ókorban ismerték és használták. Íze és illata az ánizsmaghoz hasonlít. Magjait levesekbe és halételekbe főzik, a gumóját lereszelik, és a káposztasalátához adják. A fehér üröm és az ánizs mellett az abszint fő ízesítő anyaga! Mi most rizshez kínáljuk!
A kemény sajtok közül a legkedveltebb az ementáli. Már a benne lévő lyukak miatt is gyermekkorunk kedvence. Az előállítása során, a sajt érésekor jelentős gázképződés zajlik a sajt belsejében, ettől alakulnak ki a hatalmas lyukak. Nos, most ementáli sajtból készült, gyorsan elkészíthető, és garantáltan nagyon finom felfújt receptjét ajánljuk!
A lúgosító ételek a reneszánszukat élik mostanában. Nem diétás megfontolásból, de annak is beillő levesfinomságot ajánlunk a levesek, és a zöldségek kedvelőinek.
A banán kifejezetten fényigényes, 20-23 fokot és bőséges locsolást igénylő szobanövény. Kéthetenkénti tápoldatozást meghálálja, de a tél közeledtével csökkenthető az öntözés és a trágyázás adagja. <p>További információk a banánról alábbi cikkeinkben olvasható:
A hazai klímában sem a narancsnál sem a mandarinnál nem számíthatunk termésre, de a citrommal sikeresebben próbálkozhatunk. <p>Erről szólnak alábbi cikkeink is:
A rózsametszés ideje tavasszal jön érkezik el. A futórózsákról elegendő csak az elhalt vagy visszafagyott részeket eltávolítani, nem igényel olyan erős metszést mint a teahibrid rózsák. Később a három négyéves vesszőket ujra tőből kell eltávolítani, hogy az fiatalabb vesszők jobban fejlődjenek.
Sajnos ha a növény nagyon leromlott, akkor nincs sok értelme próbálkozni az átteleltetésével, inkább javasolnám, hogy jövőre ruházzon be egy újabb muskátliba, hamarabb fog virágzó és egészséges növényt kapni!
Tudna segíteni nekem, hogy milyen más neve lehet e növénynek, mert a tigriscsillag valószínű egy helyi elnevezés, és így nem tudom beazonosítani.