1576. Készítsünk zöldcitromos joghurtzselét!
Egy könnyű és egészséges desszert azoknak, akik távol szeretnék magukat tartani a csokoládécsodáktól, viszont szívesen nassolnának valami finomságot!
Egy könnyű és egészséges desszert azoknak, akik távol szeretnék magukat tartani a csokoládécsodáktól, viszont szívesen nassolnának valami finomságot!
A fehér csokoládé cukorból, kakaóvajból és tejből készült szilárd csokoládé. A kakaóvaj olvadáspontja elég magas ahhoz, hogy szilárdan tartsa a fehér csokoládét szobahőmérsékleten, de elég alacsony ahhoz, hogy szétolvadjon a szájban. A fehér csokoládé szerkezete hasonló a tejcsokoládé szerkezetéhez. A csokoládé hab viszont lágy és könnyű. Érdemes kipróbálni!
A farsangi időszak leghíresebb édessége a szalagos fánk, amit egy kis odafigyeléssel bárki elkészíthet. Hoztunk 2 bombabiztos receptet!
A padlizsán kitűnő előétel. Párolva, padlizsánkrémként, vagy paradicsommártással, illetve körítésként is kitűnő. A padlizsán akkor alkalmas a felhasználásra, amikor még egészen kemény. Ha már ráncosodni, vagy puhulni kezd, az íze rendszerint keserű. Próbáljuk ki a padlizsánt indiai módra!
Kukoricalisztből főtt ételként pulitzka először 1708-ban, az erdélyi Pápai Páriz Ferenc szótárában szerepel, de a 18. század elején vált számottevővé, és csak ezt követően változott a puliszka általános elnevezésé Erdélyben. Ma már kizárólag a kukorica-puliszkát értjük alatta. Hazánkban ismert még kukoricagánica, kukoricamálé, illetve újabban polenta néven – utóbbi elnevezés olasz eredetű, melyet többek között az angol nyelv is átvett. Íme a receptje!
A vadkörte alanyra oltott körtefák általában az 5. évükben kezdenek virágokat fejleszteni, és teremni. A körtemagoncok pedig még később fordulnak termőre. A termőrügyek kialakulását a vesszők vízszintes helyzetű kötözése, rögzítése serkenti, érdemes megpróbálni. A körtefajták többsége önmeddő, javaslom, hogy ültessen közel azonos időben virágzó másik körtefajtát a beporzás érdekében.
A fekete hunyor decembertől - márciusig virágzik. Innen ered közkeletű elnevezése: karácsony rózsája. Virága zöldesfehér, mely később pirosas árnyalatúvá válhat. Nevét fekete gyöktörzséről kapta. Már az ókorban is ismerték és számon tartották gyógynövényként, de méregtartalmáról is nevezetes. Gondozása: Árnyékos helyen gyakran bebokrosodik. Idő kell neki, hogy jól érezze magát és elkezdjen szépen fejlődni, de érdemes türelmesnek lenni. Kedveli a mélyrétegű, tápdús talajt. Friss ültetésnél szervestrágyázzunk. Ez a növény inkább a mélyebb ültetést kedveli.
Pedig díszhagyma. A díszhagymák igénytelen mivoltuk miatt váltak közkedveltté. Egyes fajok egész nyáron át virítanak. Az alacsonyabb fajták cserépben is szépen mutatnak: ilyen az öné is: a kéknyelvű hagyma (Allium karataviense) amelynek hatalmas gömb alakú virágzata rövid száron pompázik. Napos helyen, jó vízgazdálkodású talajban nevelhető (pl. sziklakert). Májusban virágzik.
Igen, mert a termőképessége nagyban függ a pollenadó fajták megválasztásától. A virágai ugyanis önmeddőek. Jó pollenadó fajtája a Hedelfingeni, a Solymári gömbölyű, a Van és a Linda és a Sunburst. Pollenadóként pedig megfelelő a Solymári gömbölyű, a Linda, a Margit Hedelfingeni óriás és a Van fajták, valamint a korán virágzó Pándy meggy klónok és az Érdi nagygyümölcsű meggyfajta részére. Vadcseresznye- és sajmeggy alanyon is jól fejlődik. Télállósága igen jó. Kártevők közül a cseresznyelégy igen kedveli, ezért intenzív növényvédelemben kell részesíteni. Hibája évjárattól függő, gyenge-közepes a termőképessége, a gyümölcsmérete függ az aktuális termésberakódástól, esős időjárás esetén nagy a gyümölcsének a repedési hajlama.
Igen, és egyszerű tőosztással egy bokorból akár hármat is csinálhatunk. A kerten kívül magasabb balkonládában, a teraszon pedig akár cserépben is megél 20 évig is, ha szereti a helyét.