1576. Készítsünk zöldcitromos joghurtzselét!
Egy könnyű és egészséges desszert azoknak, akik távol szeretnék magukat tartani a csokoládécsodáktól, viszont szívesen nassolnának valami finomságot!
Egy könnyű és egészséges desszert azoknak, akik távol szeretnék magukat tartani a csokoládécsodáktól, viszont szívesen nassolnának valami finomságot!
A fehér csokoládé cukorból, kakaóvajból és tejből készült szilárd csokoládé. A kakaóvaj olvadáspontja elég magas ahhoz, hogy szilárdan tartsa a fehér csokoládét szobahőmérsékleten, de elég alacsony ahhoz, hogy szétolvadjon a szájban. A fehér csokoládé szerkezete hasonló a tejcsokoládé szerkezetéhez. A csokoládé hab viszont lágy és könnyű. Érdemes kipróbálni!
A farsangi időszak leghíresebb édessége a szalagos fánk, amit egy kis odafigyeléssel bárki elkészíthet. Hoztunk 2 bombabiztos receptet!
A padlizsán kitűnő előétel. Párolva, padlizsánkrémként, vagy paradicsommártással, illetve körítésként is kitűnő. A padlizsán akkor alkalmas a felhasználásra, amikor még egészen kemény. Ha már ráncosodni, vagy puhulni kezd, az íze rendszerint keserű. Próbáljuk ki a padlizsánt indiai módra!
Kukoricalisztből főtt ételként pulitzka először 1708-ban, az erdélyi Pápai Páriz Ferenc szótárában szerepel, de a 18. század elején vált számottevővé, és csak ezt követően változott a puliszka általános elnevezésé Erdélyben. Ma már kizárólag a kukorica-puliszkát értjük alatta. Hazánkban ismert még kukoricagánica, kukoricamálé, illetve újabban polenta néven – utóbbi elnevezés olasz eredetű, melyet többek között az angol nyelv is átvett. Íme a receptje!
Leírása alapján arra gondolok, hogy növényét túlöntözte. A klívia a pangó vizet és a tűző napfényt nehezen viseli, ezen kívül szinte elpusztíthatatlan. Sötétzöld lombja felett nyíló narancsszínű virágai legalább egy hónapig pompáznak, ha hűvös környezetben tartjuk a növényt. A régi fajták már a tél végétől elkezdenek virágozni, a széles levelű belga klíviák például már november végétől hozzák virágaikat. A korai virágzás feltétele azonban a megelőző két hónapos hideghatás (10 C-fokon). Bővebben olvashat neveléséről a Klívia - a mindenttűrő virág című cikkben.
A szerencsebambusz kétségtelenül sokat tűrő növény, azért a végtelenségig nem tartható. Ennek legfőbb oka a klóros, és általában túl kemény csapvíznek "köszönhető". Talán megmenthető a növény, ha az említett lyukak felett levágja a szárat és újra kigyökerezteti. Ha újabb gyökeret növesz, földbe ültetve akár mint egy "rendes" szobanövényt is tarthatja.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A növény sajnos bajban van, valószínű a túllocsolás(téli időszakban nem kell öntözni, majdnem szárazon telel) miatt gombás fertőzés lépett fel. Azonnali gombaölőszeres permetezés javasolt, a már elbarnult bulbát azonnal ki kell vágni a növényből. Öntözését leállítani,csak spriccelni!