1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Üdvözlöm! A leírtak alapján nagyon agresszív növényről van szó. Azt javaslom, hogy minden kinőtt hajtást permetezzenek le Glialka, vagy Glifogan nevű szerrel. 10 literbe tegyen 2 dl vegyszert, és ezzel fújja le. Sok kezelés szükséges, de idővel megteszi a hatását. Ezek a szerek kontakt szerek, ami azt jelenti, hogy a növény leveles részeire fújja. A talajjal érintkezve azonnal lebomlanak, nem veszélyes mérgek, de azért kutya, vagy gyerek ne menjen közel 1-2 napig!
Kedves Kérdező! Sajnos nagyon kevés az információ a golgotavirágról, így sajnos nem tudunk szakszerű választ adni. Tartása nagy gondosságot igényel. Lehet, hogy talaj probléma, át lett ültetve? Tápoldatot kap? Ha igen milyet? Át lett helyezve, milyenek a fényviszonyok, páratartalom? Volt rendesen teleltetve, ami nagyon fontos, hogy szépen fejlődjön, virágozzon. Lakásban tartott, vagy nyáron kint van? Ezekre az információkra lenne még szükségünk. Köszönettel: Növényorvos
A tetvek már szinte minden növényünk kártevői, amelyek ellen igyekszünk védekezni, sajnos mindent úgy sem tudunk megoldani. A kis területek növényvédelme arányosan mindig költségesebb, mint a nagy területé, mert olyan kis adagú növényvédőszerek nincsenek, amelyek éppen 3 sorra szükségesek. A sárgarépa tetvek ellen Actara (4gr-os tasak) készítménnyel védekezhetünk, permetezéssel (1-2%-os) vagy belocsolással, a 4 g 10 l vízbe elegendő, de a 12 m-re kb 1-2 liter víz elég.
Tisztelt Berka Márton! A problémára egyértelmű válasz nem adható. A paradicsom esetében a leírt tünetek a paradicsomvészre, palánta dőlésre, tápanyag ellátottsági problémákra, pajor- és drótféreg kártételre is hasonlítanak. A gombostűfej nagyságú zöld színű peték nagyon sok rovarra jellemzőek, köztük a gyökérlegyekre is. Szemrevételezés, de legalább néhány fotó szükséges a pontosításhoz. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikkek: A paradicsom gyakori betegségei Hogyan bírkózzunk meg a paradicsom és a burgonya korai ragyásodásával? Kártevők kiirtása: a paradicsom hernyó
Helló! A képen egy Anthurium huegelli látható. A flamingóvirág közeli rokona.