1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
A hortenzia (Hydrangea macrophylla) a nyár folyamán könnyen szaporítható. Hajtásdugványait vízben vagy laza talajban meg lehet gyökereztetni. <p>A meggyökeresedett fiatal növényeket többször vissza kell csípni, hogy tetszetős bokros formájuk legyen.
Valószínű, hogy madárbirsét egy csipkéspoloska faj támadta meg. A rovar a levelek fonákán szívogatja a leveleket, ennek hatására a levél színén sárga foltok jelennek meg, míg a fonákon lárvaürülék látható. A súlyosan fertőzött növény levelei előbb utóbb lepotyognak. Mivel a rovarölőszerekre érzékeny 1-2 permetezésel leküzdhetők.
Mivel Magyarországon is már számos laposbarack fajta kapható sajnos a fajta nevét így kép alapján nem lehet megállapítani. Magyar keresztezésű fajta pl. a Remény, amely fehér húsú, magvaváló jó ízű fajta.
A szép kertre és gyepre mindenképpen sokat kell áldozni időben, munkában és pénzben is. Ahhoz, hogy jövőre zöld pázsitban gyönyörködhessen nem biztos, hogy elég, ha a csatornázásból kitermelt földet teríti szét a kertjében. Annak jó minőségű, apró morzsás, tápanyagban gazdag, viszont gyomoktól mentesnek kell lennie. Útszéli területek ritkán felelnek meg e követelményeknek. Az alábbi cikkekben választ talál további kérdéseire:
A fű rendszeres nyírásával valamelyest fenn lehet tartani egy egyensúlyi állapotot a fű és nem zavaró kisebb gyomok között. Azonban ha ez elmarad nagyon hamar a gyomok fognak győzedelmeskedni. Ez fog történni akkor is, ha most legyomírtózza és újrafüvesíti a kertet. Ha nem is jövőre, de 1-2 év múlva biztosan. A gyomirtó szerek ugyanis a gyommagvakat nem pusztítja el, csak az élő növényeket. Megoldás lehet, ha megbíz valakit, hogy 1-2 hetente nyírja le a nyaralóban a füvet.