2571. Hogyan égessünk még több zsírt? - 3. rész
Nézzük meg, hogy a bemutatott gyakorlatokon kívül még mit lehet tenni annak érdekében, hogy zsírt égessük.Többek között arról is szó lesz, hogy jó-e éhgyomorral edzeni vagy sem.
Nézzük meg, hogy a bemutatott gyakorlatokon kívül még mit lehet tenni annak érdekében, hogy zsírt égessük.Többek között arról is szó lesz, hogy jó-e éhgyomorral edzeni vagy sem.
Bár néhány súlycsökkentő és fitnesz ötlet nem épp úgy terjedt el, ahogy arra számítottunk, de kétség kívül a legújabb zsírégető kritérium alapja az, hogy mennyi energiát fejtünk ki a fizikai aktivitás során, legyen szó szervezett edzésről vagy lazító jellegű tevékenységről.
Cikkünkben bemutatjuk lépésről-lépésre, hogy hogyan végezhetünk hatékony köredzéseket súlyzók segítségével. Tanuljuk meg mi is ezeket a gyakorlatokat!
Ha szeretünk kertészkedni, a sztívia megjutalmazza erőfeszítéseinket. Míg a legtöbben nem tudunk cukornádat vagy cirkot termeszteni a kertünkben, addig több sztívia fajta is szépen beillik a kertünkbe.
Sztívia magot csak ritkán lehet kapni, mivel nehezen csírázik, így általában palántákat használnak. A sztívia palántákat viszont könnyen meg lehet rendelni. Nézzük, hogyan is kezdjünk hozzá!
Sajnos elég nehéz erre megadni a pontos választ abban az esetben, ha a növény szépen fejlődik. Normál esetben minél nagyobb a növény, annál többet virágzik és terem. Lehetséges, hogy a földjében már nincs megfelelő mennyiségű tápanyag a virágok kifejlesztéséhez. Mindenképpen speciális citrus tápoldattal kellene kezelni.
A tripszek igen apró, 1 mm hosszú, keskeny rovarok, szabadszemmel a láthatóság határán vannak. Szívó kártevők, növényi nedvvel táplálkoznak. A szúrás helyén a növényszövet elszinesedik, ezt látja barnás pontok formájában. Mire ezt észleli, a kártevő már lehet, hogy nincs is ott, a zsengébb részekre vándorol. A tripszekről, azok fejlődésmenetéről a következőket érdemes megjegyezni: évente sok nemzedékük fejlődik, a lárvái is szivogatnak, úgy mint a kifejlett alakok, minden növényt károsítanak. Ha egyszer bekerülnek az állományba, kiírtani nagyon nehéz. Fejlődése során bizonyos lárva alakjai a szár tövéhez a talaj felszíne alá húzódik átmenetileg rövid időre, majd újra előjön a lombjára. Emiatt a rejtett alakja miatt gyakran eredménytelen a kémiai kezelés. Helyesen tették, hogy a fóliát új helyre telepítették, mert a tripsz fajok egy része a gyomokon telel át a helyszínen. Vásárolt palántával bekerülhet a kártevő, és néhány hét alatt a melegben gyorsan felszaporodik. Ezért a palántákat, még ha nem is látszik rajta semmi kártétel, sem a kártevő, érdemes kiültetés előtt kezelni. Ez a lehetőség már "elúszott". Javaslom, hogy helyezzen el a fóliasátorban kék illetve fehér színű ragacsos felületű színcsapdát, melyekkel a tripszek jelenléte megállapítható, illetve az egyedszámuk jelentősen csökkenthető. Amennyiben a csapda számos tripszet jelez, a rovarölő szeres permetezés indokolt. Kémia kezelésre engedélyezett szabadforgalmi szerek közül a Match nevű rovarölő biológiai hatású, kevésbé mérgező, de kontakt hatású: oda kell jutattni a szert, ahol a kártvők élnek, csak akkor ér el eredményt. Élelmezésügyi várakozási ideje 7 nap. Kedvezőbb hatást érhet el a felszívódó hatású Actara rovarölő szerrel, mivel ez a növényben mozog, és a rejtetten élő táplálkozó állatokhoz is eljut. Élelmezésügyi várakozási ideje hajtatott paprikánál: 3 nap.
A ribizlifélék vesszőiben az üvegszárnyú ribizlilepke lárvái szoktak élni, nőni, a vessző tövi részén. Emiatt a vessző bél része elsötétedik, és a tövi részén a lárva morzsalékos ürüléke valamint maga a lárva vagy a lepke bábja figyelhető meg. Elnyúló rajzású a lepke, ezért ellene csak többszöri a permetezés lehet eredményes. Házi kertekben a megoldás, hogy a fertőzött vesszőket TŐBŐL ki kell metszeni és elégetni, lehetőleg azonnal. Így megakadályozhatjuk a lepkék szaporodását.
Az őszibarack fák leveleinek lyukacsosságát okozhatta növényvédő szer okozta perzselés, gombabetegség és rovarkártevő is. A meghatározáshoz nélkülözhetetlen a tünetekről készült felvétel. Kérem küldjön képet róla!
Most tulajdonképpen két növénynemzetséget sorolt fel, jó lenne a pontos nevüket tudni. A Clerodendron valószinűleg trópusi, közepes fény, de ugyanakkor vizigényes növény. Kint lehet, csakúgy mint a protea. Utóbbi mészkerülő, átültetésnél ezt figyelembe kellene venni. Esővízzel öntözze!