2936. Hogyan készül a pisztáciatorta?
Ha a karácsonyi tortát saját magunk szeretnénk elkészíteni, érdemes kipróbálni a pisztáciatortát, ami egészséges és finom is.
Ha a karácsonyi tortát saját magunk szeretnénk elkészíteni, érdemes kipróbálni a pisztáciatortát, ami egészséges és finom is.
Hozzávalók:egy nagyobb tök fele (~ 2,5 kg), méz, fahéj, só, 1-1.5 liter húsleves, 1 vöröshagyma, 1 szál (5-6 cm) rozmaring, 200 ml főzőtejszín, fehérbors, só. A tököt tisztítjuk, daraboljuk, mézet csorgatunk rá, fahéjjal megszórjuk, és a sütőben megsütjük. Ezután a tök húsát kanállal kikaparjuk és lábosba tesszük. Ízlés szerinti mennyiségű húslevest adunk hozzá, a hagymát feldaraboljuk, és a leveshez adjuk. A rozmaring szálat is hozzáadjuk és borssal, sóval fűszerezzük. Ha megfőtt, botmixerrel pürésítjük. Hozzáadjuk a főzőtejszínt, és ropogósra pirított bacon szalonnával tálaljuk.
Vannak ételek, amelyek segíthetnek az anyagcserénken – más szóval, fel tudják gyorsítani a kalóriaégetésünket. A következőkben a legjobb ételekről és italokról lesz szó, amelyek javítanak az anyagcserénken.
Az ételmaradékok kidobása energia- és erőforrás veszteséghez vezet. Nézzük, hogy miért ennyire fontos ez, és hogy mit tehetünk ellene!
A legtöbb ember rendszeresen eszik fehér kenyeret. De biztos, hogy ez a legjobb választás egészségünk szempontjából?
A poloskaszagú szilvadarazsak rajzása és a szilvakezdemények fertőzése már megtörtént, hiszen ez a szilvavirágok sziromhullásakor történik meg. A fertőzött fiatal szilvatermések hamarosan lehullanak. Érdemes ezeket naponta összegyűjteni. A szilvamolynak 3 nemzedéke fejlődik ki évente. Az első nemzedék lepkéi május elején szoktak megjelenni. A nemzedékek rajzását a szilvamoly szexferomon csapda segítségével érdemes figyelni, így a rajzáscsúcsnál alkalmazott permetezéssel a lehető legeredményesebb ölő hatást, illetve a termés maximális védelmét tudjuk elérni. A szilvamoly mindegyik nemzedéke ellen ajánlott a rovarölő szeres permetezés. A következő engedélyezett szabadforgalmú szerek közül választhat: Actara, Decis, Insegar, Karate, Sherpa. Eredményesen alkalmazható a Bacillus thuringiensis hatóanyagú Dipel nevű biológiai peszticid is.
A körte nemezes gubacsatka kártétele látható a küldött fényképen. Általában nem jelentős, bár feltűnő kártételt okoz a fiatal leveleken. A kiemelkedő foltokban élnek a szabaszemmel nem látható, parányi atkák. Atkaölő szerek hatnak ellene, például a követekzők: Flumite, Talstar, Sanmite.
Hangyák nem okoznak ilyen kárt, azok leginkább levéltetveket követve mennek fel a fára. A képen látható kártetelt az un. poloskaszagú szilvadarázs okozhatta, amelynek nőstény egyedei virágzáskor rajzanak és rakják a petéiket a megtermékenyült virágzatra, ahol a kikelő lárvák károsítanak. A képen látható módon kirágják magukat a termésből és egy másiket keresnek fel további táplálkozás céljából. Jövőre megelőzhető a kártétel fehér színű színcsapdák kihelyezésével, amely gyéríti a kártevők számát, illetve megmutatja, hogy mikor kell ellenük vegyszeres védekezést alkalmazni.
Úgy látom, van gyökere és él csak kissé fonnyadt. Sajna nem látom, hogy a közepe is él-e. Szerintem kiheveri, nem kell zacsizni semmit, csak spriccelni, párásan tartani és idővel (1-2 hónap)helyrejön.
Ez a növény (megfelelő tartás mellett) tipikusan téli-tavaszi virágzású, hűvösségkedvelő növény. A jól látható fiatal hajtása fog - a teljes kifejlődése után - virágozni, de ahhoz októbertől éjszakára legalább, de ha lehet nappalra is hűvös (ha lehet napfényes )helyen kellene tartani. Ősztől csökkenteni kell az öntözését.