2936. Hogyan készül a pisztáciatorta?
Ha a karácsonyi tortát saját magunk szeretnénk elkészíteni, érdemes kipróbálni a pisztáciatortát, ami egészséges és finom is.
Ha a karácsonyi tortát saját magunk szeretnénk elkészíteni, érdemes kipróbálni a pisztáciatortát, ami egészséges és finom is.
Hozzávalók:egy nagyobb tök fele (~ 2,5 kg), méz, fahéj, só, 1-1.5 liter húsleves, 1 vöröshagyma, 1 szál (5-6 cm) rozmaring, 200 ml főzőtejszín, fehérbors, só. A tököt tisztítjuk, daraboljuk, mézet csorgatunk rá, fahéjjal megszórjuk, és a sütőben megsütjük. Ezután a tök húsát kanállal kikaparjuk és lábosba tesszük. Ízlés szerinti mennyiségű húslevest adunk hozzá, a hagymát feldaraboljuk, és a leveshez adjuk. A rozmaring szálat is hozzáadjuk és borssal, sóval fűszerezzük. Ha megfőtt, botmixerrel pürésítjük. Hozzáadjuk a főzőtejszínt, és ropogósra pirított bacon szalonnával tálaljuk.
Vannak ételek, amelyek segíthetnek az anyagcserénken – más szóval, fel tudják gyorsítani a kalóriaégetésünket. A következőkben a legjobb ételekről és italokról lesz szó, amelyek javítanak az anyagcserénken.
Az ételmaradékok kidobása energia- és erőforrás veszteséghez vezet. Nézzük, hogy miért ennyire fontos ez, és hogy mit tehetünk ellene!
A legtöbb ember rendszeresen eszik fehér kenyeret. De biztos, hogy ez a legjobb választás egészségünk szempontjából?
A tartásmód és a tünetek alapján arra következtetek, hogy a fölöslege víznek nem volt hová elfolynia. Ezért a növény a gyökereknél pangó víz miatt indult pusztulásnak. Ültesse át, de úgy, hogy a fölösleges öntözővíz elfolyhasson, ne maradhasson a gyökerek között, és félévig ne tápoldatozza. Talán így még megmentheti. Valószínűleg heti egy öntözés is elegendő. Ficzere Miklós
A Ficus benjamina (csüngőágú fikusz) nagyon sok tartástechnológiai hibára gyors levélhullással reagál. Érzékeny a hideg öntözővízre, a kiszáradásra, a pangóvízre, de lehullanak a levelei a huzattól vagy a tápanyaghiánytól is. Ami biztos, hogy abban a kaspóban, amelyikben van a cserép, nem látható, hogy öntözés után megmaradt-e az öntözővíz. Ha a növény huzamosabb ideig vízben áll, az a gyökerek sérüléséhez vezethet, ezért öntözés után negyed/fél órával később ki kell önteni alóla a vizet.
A képen látható növény nem pálma, csak hasonlít rá, ez a Cycas revoluta. Rendszertanilag közelebb áll a fenyőfélékhez. A tápoldatozással kapcsolatban némileg megoszlanak a vélemények, mert a Cycasok nitrogénmegkötő cianobaktériumokkal élnek szimbiózisban. Emellett persze lehet, sőt kell is adni nekik tápanyagot, célszerűen a hosszú hatóidejű, szabályozott leadású készítményekből. Az alsó levelek leszárdásának a nitrogénhiány vagy a túlöntözés a leggyakoribb kiváltója. Ne álljon a növény alatt víz, és átültetéskor kerüljön jó vízelvezető talajba, amit az alap ültetőközegbe (tőzeg, lombföld vagy komposzt) kevert kertészeti perlit, homok vagy sóder segítségével érhetünk el.
A növény egy Cymbidium (hibrid).Helyesen tartva a virágzási ideje lehet akár 2 hónap is. Tartásmódja a következő: Nyáridőben lehető legtöbb fényen tartva (de nem tüző déli napfény) de lehetőleg hűvös helyen mondjuk egy fa alatt.Talaját nedvesen kell tartani és havonta 1-2x az öntözővízbe tápot tenni.Ősszel csökkenteni kell a nedvességet és a szabadban hagyni egészen a hidegek érkezéséig.Akár 0,-1fokig is.Télen a lehető leghűvösebb helyen kell tartani5-10 fok és szárazon.Ez a virágindukció miatt szükséges ha nem kapja meg a lehűlést és meleg helyen telel akkor nem virágzik.Valamikor tél közepén vagy tavasszal indítja a virágszárat,az első virág kinyílásáig nem kellene bolygatni de ha kinyílt akkor már meg lehet öntözni,be lehet vinni a szobába gyönyörködni(bár akkor előbb elvirágzik). Elvirágzás után majd megjelennek az új hajtások, ekkor már rendszeresen nedvesíteni kell (óvatosan). Az új hajtások kifejlődése után jön a hűvös és kezdődik minden elölről. Édenkertész
A leírt adatok alapján (apró, mozog) az apró állatokat nem lehet meghatározni. Valószínű, hogy nem is bántja a virágokat. Öntözéskor a víz a talajból a levegőt kiszorítja, ezért bújnak elő a rovarok, és gondolom kis idő múlva újra visszamennek a földbe. Ha zavarja jelenlétük, ültesse át új földbe őket. Átültetés előtt a cserepeket alaposan mossa le, fertőtlenítse. Az átültetésre váró növény gyökérzetéről pedig langyos vízben lebegtetéssel (óvatosan,hogy a hajszálgyökerek ne sérüljenek) áztassa le alaposan a korábbi földmorzsákat. Csak akkor lesz sikeres a módszer, ha nem maradnak sem a gyökéren sem a cserép falán rovarok.