2986. Téli melengető: a céklaleves!
Sokan kedvelik a céklát tartalmazó ételeket, de mivel időt igényel az elkészítésük, ritkábban kerülnek asztalra ezek a jellegzetes ízű ennivalók.
Sokan kedvelik a céklát tartalmazó ételeket, de mivel időt igényel az elkészítésük, ritkábban kerülnek asztalra ezek a jellegzetes ízű ennivalók.
Ez egy rendkívül ízletes, szezonális céklasaláta, amely ráadásul még hihetetlenül egészséges is. Nézzük, hogyan készül!
A galagonya (Crataegus), a rózsafélék (Rosaceae) családjába tartozó növény. Bár sövénykerítésként is hasznos, kulináris fontossága és gyógyító hatása megkérdőjelezhetetlen.
A fehér-, barna- és fekete mustár a legelterjedtebb. A mustárt zöldségként, olajként, magként, fűszerként, zöldtrágyaként vagy akár abrakként is használják.
A gyöngyvirágot ültethetjük évelő virágágyásba, fenyőfa vagy más fa és bokrok alá vagy az erkélyre egy nagyobb dézsába, árnyékos helyre.
Mocsári mályva kapható a Kolibri Kertészet üzletében: http://www.kolibrikerteszet.hu/ Megbízható cég, nyugodtan keresse fel őket, biztosan segítségére lesznek. A Batul almafa csemete esete már kicsit nehezebb kérdés. Érdeklőjön a következő weboldalakon: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Üdvözlöm! Ha jól látom ez egy hibiszkusz. Fagyérzékeny növény, félárnyékos helyet szeret, ami világos, de nem közvetlen napfényes, mert erre érzékeny, megsárgul és ledobja a virágait. A laza, jó vízgazdálkodású talajt szereti, hetente tápoldatozza. A hirtelen hőingadozást nehezen bírja.
Kedves Csilla! A fenyőfa helyére valamilyen tuját javasolnék, pl. a Thuja plicata Atrovirens vagy Zebrina fajtát. Ezek a fajták nem csak magasra nőnek, hanem széltében is erőteljesen növekednek, így a takarás és zajszűrés egyaránt megoldódik. Ha a talaj nem meszes, esetleg valamilyen terebélyesebb hamisciprusban is lehet gondolkodni (pl. Chamaecyparis lawsoniana Silvania).
Üdvözlöm! A válaszom: igen! Nagy (kb 1 m3-es) gödröt kell ásni, talajjavítással, bőségesen trágyával kell dúsítani, a feltalajt alulra, az altalajt felülre vissza tenni. Az ősz megfelelő időpont erre.
A tölcsérjázmin a félárnyékot és a szűrt napfényt kedveli (különben kiég), nyáron minden nap öntözze, de néha hagyja teljesen kiszáradni a talajt! Télen csak akkor kell öntözni, ha kókadnak a levelei. A telelés 8-15 °C-on kell megvalósítani. Nagyon intenzív növekedésű növény, az elvirágzás után csípje vissza a hajtásvégeket, így lehet kicsit szabályozni a növekedését. Ha visszametszi, akkor a következő évben több virágot fog hozni, kb.: 10-15 cm-re kell maximum visszanyírni. A gyökereinek nagyon fontos, hogy tudjanak fejlődni, nőni, ezért nagy cserépbe kell tavasszal átültetni és foszforos műtrágyával hetente öntözni. Kép hiányában nem tudni pontosan, hogy milyen tetvekről is lehet szó, ezért olvassa el két kapcsolódó cikkünket, remélhetőleg segítségére lesznek.