401. Ezért lehet káros ha sokat öntözünk!
Az automata öntözés terjedésével sokan nem veszik figyelembe, hogy a víznek nemcsak áldásos, hanem káros hatásai is lehetnek. Lássuk, melyek ezek a hátrányok!
Az automata öntözés terjedésével sokan nem veszik figyelembe, hogy a víznek nemcsak áldásos, hanem káros hatásai is lehetnek. Lássuk, melyek ezek a hátrányok!
Végre megtörtént az olyan rég várt gyepesítés az udvarunkban, úgyhogy mehetünk fűnyírót venni. Vásárlás előtt azonban érdemes végiggondolni, hogy melyik is lenne kertünk számára a legideálisabb. A következőkben a pázsit nyírásához való fűnyírótípusokat mutatjuk be.
Akinek nincs kertje, de szeretné teraszát, erkélyét díszíteni, esetleg zöldséget, fűszernövényeket termeszteni, gondban lehet. A termesztőedények (cserepek, virágládák stb.) behatárolják lehetőségeit. Ilyenkor érdemes megemlíteni a ládakert fogalmát!
A romantikus virágfoltok szegélyezte kerti ösvény olyan csendes, nyugalmas helyszíne a kertnek, ahol nemcsak átsétálni kellemes, hanem megpihenni is. Lássuk, milyen növényeket használhatunk egy ilyen virágoskert megépítésekor!
Nehéz a virágok között LEG-eket keresni, de talán mégis a rózsa az egyetlen, amit mindenki szeret. A rendkívül széles színskála, a különböző növekedés és virágméret, a sokféle illat garantálja, hogy megtaláljuk a legvonzóbba(ka)t.
Fontos a megfelelő koncentráció, különben a többi növény is megsínyli. Sarjhajtások irtására: 3,5 %, - nap; totális gyomirtásra, cserjeirtásra: 5,0-6,7 l/ha, - nap; De évelő gyomok ellen: 5,0 l/ha, 21 nap
Minden édes illatú, nagy tömegben virágzó díszfa vagy cserje vonzza a méheket, de a virágzás néhány hete miatt nem érdemes lemondani a látványról, amit nyújtanak. Édenkertész
Az átültetést erősen befolyásolja a növények kora: az idős cserjék esetében is a gyökérzet sérülése miatt az eredés bizonytalan. A szelídgesztenye fa átültetését, ha 10 évesnél idősebb, nem javaslom, inkább új oltványt ültessen.
A lemosás segít, vagy a tetvek elleni erősebb összetételű szer. Szaporítása: Az angyaltrombitát kora tavasztól nyár végéig dugványozással szaporíthatjuk. Bimbómentes hajtást vágva nyáron könnyen szaporítható. A dugvány vízben vagy homokos talajban könnyen gyökereztethető. Cserje ültetése: Hogy megakadályozzuk a talaj kimosódását, helyezzünk a cserép aljára egy réteg törött cserépdarabot, majd a peremétől 5 cm magasságig töltsük fel a cserepet földdel. Készítsünk mélyedést a gyökérlabda számára. Helyezzük a cserjét a cserépbe. Töltsük fel a cserepet földdel, majd kézzel jól nyomkodjuk le. A cserjét növekedésének megfelelően ültessük át egyre nagyobb virágtartóba, amíg el nem éri kifejlett nagyságát.
Tartható dézsában, cserépben, de az így tartott növényeket fiatal korukban 2 évente érdemes nagyobb cserépbe ültetni. 6-7 éves kor után elegendő 3-4 évente átültetni a növényt. Ültetőföldje: enyhén agyagos kerti földet keverjünk össze homokkal 70-30% arányban. Az átültetést mindig március környékén végezzük el. Márciusban, a rügyfakadás, új hajtások megjelenése után, elvégezhetünk enyhe alakító metszést a növényen a bokrosodás érdekében. Ha már növekedésnek indult a növény, ne metssze meg! Vízigénye: Nyáron, nagy melegben nagy vízigényű, ezért javasolt a mindennapos, de legalább két-naponta történő öntözés, különösen a dézsában tartott növények esetén. Mindig este, vagy reggel öntözzünk. Télen kevesebb vizet igényel, elegendő a kéthetente történő öntözés, attól függően mennyire száraz a föld a növény körül. Hogyan gondozzam a magnóliámat?