4961. Mi legyen 2020 fája: juhar, fűz vagy nyár?
Idén a tatár juhar, a kecskefűz és a rezgő nyár közül lehet választani az azevfaja.hu/szavazas internetes oldalon november 22-ig.
Idén a tatár juhar, a kecskefűz és a rezgő nyár közül lehet választani az azevfaja.hu/szavazas internetes oldalon november 22-ig.
Karácsonykor nemcsak közeli családtagjainknak szeretünk ínycsiklandó ételeket készíteni, hanem vendégeinknek is. Ilyenkor mindenki azon igyekszik, hogy a lehető legfinomabb ételekkel pakolja meg az ünnepi asztalt; nem ritkán az ünnepi időszakban egyszerre három-négy fogás is terítékre kerül, így jó, ha minél több receptötlet van a tarsolyunkban.
Mutatunk egy egészséges ropogtatnivaló receptet, amely házilag is könnye elkészíthető. Céklachips nem csak vegáknak.
A friss gyümölcsök többségének szárazanyag- és szénhidráttartalma alacsony, ezért a gyümölcsök fogyasztásakor csekély az energiabevitel. Ha diétázni szeretnénk, hasznos, ha tisztában vagyunk az egyes gyümölcsök, olajos magvak, déligyümölcsök beltartalmi értékeivel. Kalóriatáblázat.
A növényi rostokban gazdag táplálkozás javítja az emésztés hatékonyságát és csökkenti a bélbetegségek fellépésének veszélyét. Táblázatban mutatjuk az egyes gyümölcsök rosttartalmát.
Kedves Maxin, én gyapjastetűt írtam, nem lapostetűt :)A lapostetű (Pthirus pubis) egy élősködő rovar, mely az emberi szőrzetben él és vérrel táplálkozik. Permetezze Actara, Chess, Mospilan vagy Decis nevű szerek egyikével.
Tavasszal virágzó szellőrózsák: Csinos szellőrózsa (Anemone blanda) és a Koronás szellőrózsa (Anemone coronaria) Szaporításuk:Mindkettőt magvetéssel is szaporíthatjuk. A csinos szellőrózsa magjainak hideghatásra van szükségük, ezért a magokat szórjuk a cserépben lévő földre, és a kert védett zugába tegyük. Takarjuk, hogy az egerek és a madarak kárt ne tudjanak benne okozni, de kapjon a téli csapadékból. Kora tavasszal vigyük védett helyre, pl. garázsba, gondoskodjunk a nedvességről. Az első évben nagyon kicsi gumót nevel, ezért legalább két évig ne bolygassuk.A koronás szellőrózsa magjait elvirágzás, begyűjtés után rögtön vethetjük. A magok szöszösek, ezért a nedvességet csak úgy tudjuk biztosítani, ha a cserepet beállítjuk egy vízzel teli tálba. 18-20oC hőmérsékleten tartsuk csírázásig. A magoncokat a szabadban neveljük tovább.Másik szaporítási mód, hogy a gumókat vágjuk fel.
Tisztelt Tavaszi! A képen látható növény a Deutzia x rosa. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Csíkos szörnyeteg? :) Ő egy egyszerű mezei tücsök (Gryllus campestris)
Kedves Gyula, a gyógynövény gyűjtés szabályai és a begyűjtés időpontjai (minőségi előírásai) az alábbi pdf-ben részletesen le van írva: http://www.gyogynovenyszovetseg.hu/wtDocument/browse/root/gyujtes.pdf