1. Szeptemberi munka a kertben: most ültess tulipánt, jácintot, nárciszt!
Tippek, hogyan lesz meseszép a tavaszi virágágyásunk. Ehhez azonban most kell elültetnünk a tavaszi hagymásokat.
Tippek, hogyan lesz meseszép a tavaszi virágágyásunk. Ehhez azonban most kell elültetnünk a tavaszi hagymásokat.
Véget ér a tavaszelő, nemsokára elnyílnak a tulipánok, a jácintok, a nárciszok, a krókuszok és a többi hagymás virág. Ahhoz, hogy jövőre is hasonlóan gazdag virágzásban legyen részünk, egy-két szabályt érdemes megjegyezni.
A klematisz nyáron virágpompájával mindenkit elkápráztat. Így hoz rengeteg virágot!
A bambuszok a föld legszebb és leghasznosabb növényeihez tartoznak. Kertünket a fény, mozgás és tér békés szentélyévé alakítják, megérintve lelkünket és szellemünket.
A bougainvillea vagy más néven murvafürt egy gyors növekedésű trópusi kúszónövény. Látványos, élénk bíborvörös, piros, sárga és fehér színű virágai két hét alatt kialakulhatnak és sokáig a növényen díszlenek. Nem igényel sok törődést, de figyeljünk oda a teleltetésére és a tavasszal néhány apróságra.
Ha nem rohad, talán menthető, ültesse el. Gondozásáról itt olvashat. http://www.botanikaland.hu/tricyrtis-hirta/borzas-pupliliom/
A krókusz hagyma kedveli a napos meleg kerteket, és a laza tápanyagban gazdag talajt. A hagymákat érdemes csoportosan elültetni, egymástól kb. 8-10 cm távolságra és 10 cm mélyre. A hagymákat ültethetjük évelő ágyásba, lakásban balkonládába vagy akár cserépbe is. Valóban elvan lakásban, de napos helyet igényel. Túlöntözést nem kedveli.Szaporítani fiókhagymákkal a legegyszerűbb, de mivel nagyon gyorsan szaporodik, idővel már ritkítani kell őket kertünkbe.Ültetési idő kora ősszel, virágzási idő tavasszal van, de vásárolhatunk hajtatott sáfrányt tavasszal a virágboltokban vagy a kertészetekben ahol mindig a bimbós növényeket válasszuk ki.
Tisztelt Kérdező! A paprikán az alternaria okozta gombás fertőzés jelei láthatók. Kezelése eredményes az Amistar vagy a Kocide2000 szerekkel, a használati útmutatóban leírtak betartása mellett. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Tisztelt Kérdező! Az Ön által felsorolt növények tavasztól őszig ültethetők. Jó kertészkedést kívánok. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Kedves Érdeklődő! nem csak piros színben létezik, ha nem pirosat vett, akkor nem lesz piros.Bővebben a gondozásáról >>