126. Jukkák és agávék minden időben
Hazánkban sok olyan növény teleltethető át szabadföldön, melyeket elsősorban cserepes, üvegházi növényekként ismerünk.
Hazánkban sok olyan növény teleltethető át szabadföldön, melyeket elsősorban cserepes, üvegházi növényekként ismerünk.
Hazánkban sok olyan növény teleltethető át szabadföldön, melyeket elsősorban cserepes, üvegházi növényekként ismerünk. A következőkben a télálló pálmák és a banán teleltetésével ismerkedhetünk meg.
Hurrá, nyaralunk! De kire bízzuk kedvencünket? Ha magunkkal nem vihetjük, akkor vagy állatpanzióra, vagy barátunkra bízzuk, hogy viselje gondját.
Nem mindegy, hogyan autóztatjuk a kutyát: ha megfelelően ül-fekszik-alszik-játszik, akkor sok kellemetlenségtől megkíméljük őt és magunkat.
Épp fordítva vagyunk: mi szeretünk árnyékban ülni, a növények viszont nem. Mit tegyünk, hogy legalább elviseljék.
Üdvözlöm! Az eukaliptusz elképesztő ütemben növekszik! Nagyon nagyra nő, akár 70 méterre is feltörekszik. Afrikában a mocsarakba ültetik és így csapolják le a meglévő vizet! A fagyokat rosszul tűrik, bár a mi éghajlatunkon nem javaslom a telepítést, de a Eucalyptus coccifera -15 C-ig bírja. Én inkább valami más fajt ajánlanék, pl.: a leyland ciprus (Cupreccosyparis X leylandi). Ez a leggyorsabban növő fenyő, évente akár 80 cm-is.
A Dracena marginata a nem mérgező növények listájába tartozik. A szobai futóka (Epipremnum aureum) viszont már enyhén toxikus hatással rendelkezik, főleg kutyákra és macskákra, de ajánlott kisgyermekek elől is elrejteni. Megrágása vagy lenyelése esetén száj és torok irritációt okozhat, de a hányás és nyáladzás is egyike a tüneteknek. A növény mérgező hatása a növény nedvében rejlik. Kapcsolódó cikkek: Melyik szobanövényünk mérgező? Mérgező virágok a kertben Kutyákra mérgező hatású zöldségek
A leveleket rózsakabóca szívogatja, azért van a sok, pontszerű kivilágosodás. Az erősen szívogatott levelek később sajnos elszáradhatnak. Rovarölő szerrel pl. Actara 25 WG vagy Decis 2,5 EC lehet permetezni őket ellene. Az ápolással egyébként minden rendben! Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az a lényeg, hogy a Hibiscusun kívül mehet össze ültetés a felsoroltakból. A Hibiscust azért nem javaslom, mert más az igénye, mint a többinek. A többit mérsékelt öntözéssel kell tartani, a párásítás nem szükséges. A másik megoldás, hogy húsevő mocsári növényeket ültet össze. pl.: vénusz légycsapója, harmatfű, szaracénia, kancsóka, kobraliliom.
Tisztelt Tusák Sándor! A rododendronok az erdei savanyú talajt és árnyékot kedvelő növények. Nem kedveli a zárt védett helyre (fal mellé) ültetést, valamint a folyamatos, rendszeres tápoldatozást sem, mely egy idő után só felhalmozódáshoz vezet a talajban. Ezen tényezők együttes fennállása levéldeformáláshoz vezethetett. Üdvözlettel: Növényorvos