1511. A hiúságot vagy a szerencsét szimbolizálja a nárcisz?
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A nárcisz többféle szimbólumot hordoz. Nyugaton egocentrizmust, önzést, hiúságot jelent, míg Kínában a virág a gazdagság és a szerencse szimbóluma.
A tárkony (Artemisia dracunculus L. - Asteraceae) kellemes fűszeres illata és zamata miatt a középkortól kezdve közkedvelt fűszernövény. Illóolajának összetétele hasonló az ánizséhoz, de nem olyan édes. Virágzáskor gyűjtött föld feletti részeit megszárítva porrá őrlik és levesek, mártások, saláták ízesítésére használják. Erdélyben, de Franciaországban is a sült húsok egyik alapvető fűszere.
Az édesköményt (Foeniculum vulgare) már az ókorban ismerték és használták. Íze és illata az ánizsmaghoz hasonlít. Magjait levesekbe és halételekbe főzik, a gumóját lereszelik, és a káposztasalátához adják. A fehér üröm és az ánizs mellett az abszint fő ízesítő anyaga! Mi most rizshez kínáljuk!
A kemény sajtok közül a legkedveltebb az ementáli. Már a benne lévő lyukak miatt is gyermekkorunk kedvence. Az előállítása során, a sajt érésekor jelentős gázképződés zajlik a sajt belsejében, ettől alakulnak ki a hatalmas lyukak. Nos, most ementáli sajtból készült, gyorsan elkészíthető, és garantáltan nagyon finom felfújt receptjét ajánljuk!
A lúgosító ételek a reneszánszukat élik mostanában. Nem diétás megfontolásból, de annak is beillő levesfinomságot ajánlunk a levesek, és a zöldségek kedvelőinek.
2009-11-20-22 ig lesz egy Adventi Virágkötészeti Kiállítás és vásár, Budapesten,a Néprajzi Múzeum-ban. Ez egy hatalmas vásár. Talán erre gondolt. Édenkertész
kalaposgomba. Sajnos csak szedegetéssel! Általában korhadó anyagra utal. Ha nem eléggé érett a trágya vagy a komposzt, akkor megjelenik, mint korhadéklakó. Ha megszűnik számukra a tápanyagellátás,lassan maguktól eltűnnek. Másik esett az, amikor a fűben vele szimbiózisban gyökérkapcsolt gombák jelennek meg. Ez ellen túl sokat nem lehet tenni. Esetleg réztartalmú és kéntartalmú szerekkel permetezni. A fű biológiája szempontjából a gombák (kalaposak) hasznosak. Ha mégis zavaró, spóraszórás előtt fel kell szedni.
Kedves Adrienn! Nagy valószínűséggel napégésről, perzselésről lehet szó, ami az év folyamán rendszeres, évi 2-3-szori nyírással ez eltűnik. Az öntözés mellett most még augusztus elején egy kevés tápanyagot adjon a növényeknek, és még augusztusban egyszer megnyírhatja a sövényt, de később már ne, hogy a zölden telelő lombú hajtások megerősödjenek, felkészülhessenek a télre. Üdvözlettel, Édenkertész
Minden facsemete életében az első év a kritikus, ekkor fejleszti az új gyökereit, melyekkel kitámasztja magát és a hajszálgyökereket, melyekkel a vizet , tápanyagot szívja fel. Ehhez a talaját nedvesen kell tartani rendszeres öntözéssel. Gyakori eset, hogy a facsemete vesszői a hiányos gyökérzet miatt tavasszal az erős szélben, meleg napos időjárásnál kiszáradnak: a már kifejlett új hajtások elszáradnak, elhalnak. Eredményes módszer, ha az ültetéssel egyidőben az oltvány koronájára ráhelyezünk egy nagy méretű zsákot, mely a szél szárító hatását kiküszöböli. Erre a célra egy nagyméretű PVC zsák is megfelelő, de a zsák száját szabadon , nyitva kell hagyni, nehogy a vesszők befülledjenek. Az idei tavasz szokatlanul forró, száraz volt, nem kedvezett a facsemeték gyökeresedésének.
A tyúkhúr, muhar megjelenik, ha nedves, árnyékos a talaj. Van speciális gyepgyomirtó, a Calcurea, de a Compo-nak is van. Túl sokat ne várjon ezektől, bár a tyúkhúrt lehet, hogy elpusztítja.