171. NEMZETI AGRÁRTÁMOGATÁSOK
Az városiasodó európai társadalmak a csökkenő mezőgazdasági lakosságtól nagyobb volumenű termelést követelnek meg. Ez csak a termelés állami támogatásával vált lehetségessé.
Az városiasodó európai társadalmak a csökkenő mezőgazdasági lakosságtól nagyobb volumenű termelést követelnek meg. Ez csak a termelés állami támogatásával vált lehetségessé.
2004-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Kertészettudományi Karának Menedzsment és Marketing Tanszékén két hallgató is az ökopiacokat választotta diplomatémájának.
Veress Krisztina indulása óta kísérte figyelemmel az újpesti ökopiacot. Először TDK munkájában dolgozta fel a piac indulását és kifejlődését, majd diplomamunkájában is folytatta a témát.
A málna gubacsdarázs a málnavessző oldalán mogyoró méretű szövetburjánzást képez. A legegyszerűbb védekezés ellene a fertőzött vesszők levágása és elégetése.
Miként nyáron a virágok, úgy télen a madarak teszik mozgalmassá a kertet. Még most se késő a kertbe csalogatni az énekes madarakat!
A cambriák általában mérsékelten hűvösségkedvelők, kevés napfény azért kell nekik. Ültetőközege legyen apró darabos, nyáridőszakban lehet bőven öntözni és tápozni de két öntözés között picit száradjon le a talaja. A tél közeledtével lassan ki kell szárítani és szárazon, hűvös világos helyen tartani a virágzásig. A miltónia hasonló de ezekben eltér:apróbb szemű ültetőközeg,2 öntözés között ne száradjon ki csak szikkadjon.Kerülendő a közvetlen napfény, még hűvösebb tartás mint a cambriánál. A télidőszak ugyanúgy csak nem szárazon hanem nyirkosan tartva.
www.kertepito.com//fuvesites-menete Kérem tekintse meg ezt a linket és választ kap kérdéseire
A virágcsalán (Coleus blumei). A mellékelt írásban pontosan megtudhatja a gondozását is.
Fontos a tápanyagdús talaj, ezért tavasztól őszig kéthetente egyszer adjunk neki tápoldatos vizet. Hogy a későbbiekben megmaradjon, a sztíviát kétévente egyszer érdemes nagyobb cserépbe átültetni, ezt mindig tavasszal végezze majd el. A locsolásnál is érdemes odafigyelni, nyáron a nagy melegben rendszeresen öntözze a földjét, de ne legyen pangó víz alatta, vagy rajta, mert a kiszáradás, és a túllocsolás is végzetes lehet a növény számára. Az édesítéshez mindig a felső friss csúcshajtásokat vágja le. Nyáron minél jobban vágja a növényt, annál erősebb lesz és bokrosabban növekedik. hajtásdugvánnyal, de lehet magról is. Rendszeresen öntözni kell, és tápdús talajba ültesse.
Totális hatású gyomirtó szer jöhet számításba (pl. Glialka 480 Plus, Medallon Premium, Roundup Bioaktív), és a tavaszi hajtásnövekedés kezdetén, illetve kora ősszel kell kipermetezni a lombra. Óvatosan, mert ezek a készítmények minden növényt leperzselnek, amivel érintkezésbe kerülnek! Sajnos a vadszőlő "agresszív" növény, ezért ha mindez nem hoz eredményt, csak a tövek teljes kiásása jelenthet hosszabb távon megoldást.