171. NEMZETI AGRÁRTÁMOGATÁSOK
Az városiasodó európai társadalmak a csökkenő mezőgazdasági lakosságtól nagyobb volumenű termelést követelnek meg. Ez csak a termelés állami támogatásával vált lehetségessé.
Az városiasodó európai társadalmak a csökkenő mezőgazdasági lakosságtól nagyobb volumenű termelést követelnek meg. Ez csak a termelés állami támogatásával vált lehetségessé.
2004-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Kertészettudományi Karának Menedzsment és Marketing Tanszékén két hallgató is az ökopiacokat választotta diplomatémájának.
Veress Krisztina indulása óta kísérte figyelemmel az újpesti ökopiacot. Először TDK munkájában dolgozta fel a piac indulását és kifejlődését, majd diplomamunkájában is folytatta a témát.
A málna gubacsdarázs a málnavessző oldalán mogyoró méretű szövetburjánzást képez. A legegyszerűbb védekezés ellene a fertőzött vesszők levágása és elégetése.
Miként nyáron a virágok, úgy télen a madarak teszik mozgalmassá a kertet. Még most se késő a kertbe csalogatni az énekes madarakat!
Üdvözlöm! A képen egy benjámin fikusz látható, a barok fajtája (Ficus benjamina barok). A gondozása nem könnyű! Nagyon érzékeny a légszárazságra, túlöntözésre, a kiszáradásra, a huzatra főleg! Állandó hőmérsékletű, napos, világos helyet szeret. Az öntözése télen heti egyszer történjen, nyáron, ahogy a talaj szárad ki. Néha párásítson állott csapvízzel!
A Cycas revoluta növény tartásáról néhány mondat: Félárnyékos helyen érzi jól magát, télen érheti kis közvetlen napfény, de nyáron a déli perzselő napfény már káros a növény számára. A reggeli és esti napsugarak előnyösek lehetnek akár nyáron is. A téli optimális telelési hőmérséklet 15-18 °C között változhat, ha valamivel magasabb az nem jelent problémát, de a tartósabb alacsony hőmérséklet már káros a növény számára. Nyáron ajánlott esőtől, széltől védeni. Nyáron is mérsékelten szabad csak locsolni, ilyenkor az alacsonyabb páratartalom sem ártalmas. Télen az öntözés mennyiségét még jobban csökkenteni kell, de a páratartalmat erősen növelni! Ezért száraz szobalevegőn szenved a növény. Az említett néha párásítás nagyon kevés! Naponta legalább egyszer jól meg kell permetezni a növényt, ha magasabb hőmérsékleten van tartva, netán még a fűtőtest közelében is van (célszerű onnan áthelyezni), indokolt a napi kétszeri permezetés. Az öntözések gyakoriságát nem szabad emelni. Az elsődleges probléma biztosan a száraz szobalevegő. A téli növekedés ezeknél a növényeknél normális jelenség, mivel nem megszokott szélességi körön (ezért mások a környezeti viszonyok) él, ezért télen is növekedésnek indulhat. Egyébként a normális, hogy két - szerencsés esetben - évente hoz új levélkoszorút, miközben a régiek a növény korának megfelelő nagyságúra fejlődnek. Üdvözlettel, Vasvári János Zsolt Ötlet a cikász pálma teleltetésére Hogyan neveljük a cikászt (Cycas circinalis)?
Kedves Irén, a kép alapján ez a pozsgás növény leginkább a korallvirágra (Kalanchoe thyrsiflora) hasonlít.
Nagy valószínűséggel a növény közepe a bennmaradó víz miatt kirothadt, emiatt nem menthető. Oldalhajtást még hozhat, és akkor lesz egy új növényke belőle, de a virágszárat feltétlen javaslom levágni, ugyanis a növény szemmel láthatólag nem képes csak a saját kárán kinevelni a virászárat. Tehát virágszár levág, a növényt párás helyen továbbnevelve talán szaporodik! üdv
Üdvözlöm! A képen egy kislevelű sugárarália (Schefflera arboricola) látható. Ausztráliából származó, fás szárú növény, ami akár 20 méterre is megnőhet. Szobában 2-3 méterre nő meg, de ez nagyon sok idő! A metszést jól tűri, ha kisebb korban metszük rendszeresen, akkor bokrosodásra lehet bírni. 17-20 °C-on tartsuk, és ne legyen nagy a hőingás, mert nem tűri! Félárnyékos és szélvédett helyet igényel. A vizet szereti, de ne tocsogjon a földje! Mindig legyen kicsit nyirkos a talaj, de néha száradjon ki kicsit! A levelek sárga színezete magasabb hőmérsékleten marad meg. A levelei és hajtásai mérgezőek! Kapcsolódó cikk: Mit kell tudnunk a sugáraráliáról?