171. NEMZETI AGRÁRTÁMOGATÁSOK
Az városiasodó európai társadalmak a csökkenő mezőgazdasági lakosságtól nagyobb volumenű termelést követelnek meg. Ez csak a termelés állami támogatásával vált lehetségessé.
Az városiasodó európai társadalmak a csökkenő mezőgazdasági lakosságtól nagyobb volumenű termelést követelnek meg. Ez csak a termelés állami támogatásával vált lehetségessé.
2004-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Kertészettudományi Karának Menedzsment és Marketing Tanszékén két hallgató is az ökopiacokat választotta diplomatémájának.
Veress Krisztina indulása óta kísérte figyelemmel az újpesti ökopiacot. Először TDK munkájában dolgozta fel a piac indulását és kifejlődését, majd diplomamunkájában is folytatta a témát.
A málna gubacsdarázs a málnavessző oldalán mogyoró méretű szövetburjánzást képez. A legegyszerűbb védekezés ellene a fertőzött vesszők levágása és elégetése.
Miként nyáron a virágok, úgy télen a madarak teszik mozgalmassá a kertet. Még most se késő a kertbe csalogatni az énekes madarakat!
Üdvözlöm! Ezeket a növénykéket ilyenkor tavasszal érdemes kiszedni, minél nagyobb föld labdával és a gyökerekre nagyon vigyázva! Ezekből kiválóan lehet sövényt telepíteni, viszont a 20 cm-es növényekből elég sokára lesz sövény, szerintem (ha minden ideális: trágya, víz, napfény) kb 5-8 év.
Kedves Csaba! A babérmeggy jól alakítható, metszhető cserje. Fává lehet alakítani, mégpedig úgy, hogy az oldalágakat tőből nyugodtan le lehet vágni, a kívánt korona magasságig. a koronát aztán lehet tetszés szerint alakítani. Bonsainak is szerintem simán nevelhető növény.
Kedves Andrea! A ficus ültetőközege már nem tartalmaz kellő mértékű tápanyagot és a szerkezete sem megfelelő a hosszabb távú tartásra. Javasolnám amint teheti ültesse át friss bonsai ültetőközegbe. Az öntözést áztatásos technikával ajánlott elvégezni. De vissza térve a levelek állapotára. A lombhullás ebben az időszakban életszerű jelenségnek számít, hamarosan megjelennek az új hajtások és a régebbi leveleket eldobálja (általában a fás szár alsó harmadában elhelyezkedő levelekre gondolok). A felső harmadban lehullott leveleknek az öntözés helytelen módja, a helyváltoztatás (pl: boltból átkerült a lakásba) is lehet az oka. Az aklimatizálódás eltarthat 3-5 hétig is ebben az időszakban a sűrű lombvesztés nem kizárt. Ha sikerült kiválasztania a megfelelő helyet akkor minimum 1 -2 évig ne vigye más helyre had szokja meg a lakás fénymennyiségét, páratartalmát és hőmérsékletét. Összegezve a fácskának nem látom komoly baját. Javasolnám az átültetését , valamint 3 hetente (vegetációs időszakban 2 hetente) bonsai tápoldattal való öntözését. Üdvözlettel Hirth János
Kedves Erika! Azt javaslom, hogy kicsit ültesse mélyebbre a növényt, amíg érzi, hogy biztonságosan stabilan áll. Az elszárad leveleket egyszerűen vágja le, valószínüleg az átültetés kissé megviselhette, de szerintem rendbe jön!
kedves Olvasónk, itt minden információt megtalál: http://www.chiamag.com/ üdv