451. Paradicsom érlelése: íme a nagyi trükkje, hogyan gyorsíthatod meg!
A nagymamám ezzel a trükkel gyorsította fel egyszerűen házilag, hogy legyen már júliusban is friss lecsó.
A nagymamám ezzel a trükkel gyorsította fel egyszerűen házilag, hogy legyen már júliusban is friss lecsó.
Az urbanizáció korában, ahol az életterünk egyre inkább a beton dzsungelek közé szorul, sokan éreznek vágyat arra, hogy kapcsolatba lépjenek a természettel és saját kezűleg teremtsék meg élelmiszerüket.A városi kertészkedés nem csupán divathullám vagy egyszerű hobbitevékenység; ez egy életmód, amely lehetővé teszi, hogy friss és egészséges élelmiszerekkel lássuk el magunkat, miközben csökkentjük ökológiai lábnyomunkat.Azonban a városi környezet sajátos kihívásokkal is jár: hogyan termeszthetünk zöldségeket korlátozott terekben, milyen zöldségeket válasszunk, és hogyan biztosíthatjuk növényeink egészséges növekedését?Ebben a cikkben lépésről lépésre vezetünk végig a városi kertészkedés rejtelmein, és megmutatjuk, hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb zöldségeket kis kertekbe vagy akár erkélyekre és teraszokra.
Trükkök, mire kell figyelni, ha padlizsánt termesztünk a konyhakertben.
Sokak szerint a paradicsombefőzés alfája és omegája a passzírozás. Mutatunk ennél egy jóval egyszerűbb és gyorsabb módszert!
Több mint 10 év elteltével új felállásban tér vissza a képernyőre a Green Team, vagyis a Spektrum Home saját gyártású kertészkedős műsora. McMenemy Márk társa ezúttal Szomoru Mikós kertészmérnök, akivel közvetlen, szórakoztató, ugyanakkor informatív formában járják körbe közös szenvedélyüket, az ökológiai kertészkedést.
Néhány zöldség, amely homokosabb talajba is ültethető: cukkini, paradicsom, tök, bab, borsó, hagyma, csicsóka, petrezselyemgyökér, sárgarépa, kukorica egyéb gumós növények. Néhány virág: varjúháj, sárkányfű, pázsitszegfű, gólyaorr vagy geránium, kökörcsin, (orvosi) zsálya vagy kövirózsa, Zinnia (legényvirág). Néhány cserje, fa: borbolya fajták, nyári orgona, a sárga színű seprűzanót. Mivel a homokos talajban kevés a tápanyag, ezért ha lehetősége van rá, akkor időnként szerves trágyázza meg a földet, mindez viszont mit sem ér, ha nem öntözi rendszeresen. A homokos talaj hamar átereszti a vizet, ezért gyakrabban kell öntözni, de valószínűleg ezt már ön is kitapasztalta.
Üdvözlöm! Szinte biztos, hogy a vetőmag minősége rossz, hiszen ha simán vízbe áztatja, akkor is ki kellene kelnie a magnak! Vásároljon kész palántákat, már elkésett a vetéssel szerintem! A dinnyét 5-6 hetesen jó kiültetni, de azért arra figyelni kell, hogy fagy ne legyen!
Igen, lehet, de ezen kívül sok mindentől függ. Jó lenne, ha tudna fotót küldeni erről. Mivel lettek beöntözve? A hőmérséklet, víz megfelelő a palántáknak? Kártevő jelét nem látja a leveleken? Nagyon kevés az információm, talán a fotó segítene. Köszönöm előre is.
Az apró légyszerű, repkedő muslicák valószínűleg a talajból bújtak elő, a fejlődésük számára kedvező meleg időjárás következtében. Azelőtt is a talajban voltak, csak várták a megfelelő alkalmat a kifejlődésre. Különösen nem ártalmasak a növényekre, de jelenlétük mindenképpen zavaró. Az állatkák eltüntetésére javasolt az Actara 25 WG (permetezéssel) vagy a Basudin, ami egy általános talajfertőtlenítő szer. Ez utóbbit a földre kell szórni, majd öntözze meg. A kezelést ajánlott 2x elvégezni 10-14 nap különbséggel. Csak arra ügyeljen, hogy a permetezést ne zárt térben (lakásban) végezze, mert ártalmas lehet az egészségre.
Tisztelt Tordai József! Régen a timsót valóban használták, de én inkább az Actara nevű szert ajánlanám! Egy levél szert 10 liter vízbe kell feloldani és azzal beöntözni a növényt! Az élelmezésügyi egészségügyi idő és töménység: almatermésűek (alma, körte) levéltetvek, aknázómolyok, vértetvek 18–30 g/100 l víz 28 nap őszibarack levéltetvek 14–16 g/100 l víz 14 nap burgonya burgonyabogár 80 g/ha 7 nap paprika, paradicsom, uborka levéltetvek és üvegházi molytetű 10–40 g/100 l víz 3 nap káposztafélék (brokkoli, bimbóskel, fejeskáposzta, kelkáposzta, karfiol, kínai kel, karalábé) levéltetvek és földibolhák 20–60 g/100 l víz 7 nap dohánytripsz 200 g/100 l víz dísznövények nyugati virágtripsz 200 g/100 l víz napraforgó levéltetvek 60 g/ha 21 nap dohány levéltetvek 200 g/ha 14 nap vöröshagyma tripszek 200 g/100 l víz 7 nap őszi kalászosok (őszi búza, őszi árpa, tritkálé) levéltetű, gabonapoloska 80-100 g/ha, 160 g/ha 14 nap szőlő gyökértetű 30 g/100 l víz 14 nap c seresznye, meggy, szilva levéltetvek, aknázómolyok, cseresznyelégy 30 g/100 l víz 14 nap