171. NEMZETI AGRÁRTÁMOGATÁSOK
Az városiasodó európai társadalmak a csökkenő mezőgazdasági lakosságtól nagyobb volumenű termelést követelnek meg. Ez csak a termelés állami támogatásával vált lehetségessé.
Az városiasodó európai társadalmak a csökkenő mezőgazdasági lakosságtól nagyobb volumenű termelést követelnek meg. Ez csak a termelés állami támogatásával vált lehetségessé.
2004-ben a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem Kertészettudományi Karának Menedzsment és Marketing Tanszékén két hallgató is az ökopiacokat választotta diplomatémájának.
Veress Krisztina indulása óta kísérte figyelemmel az újpesti ökopiacot. Először TDK munkájában dolgozta fel a piac indulását és kifejlődését, majd diplomamunkájában is folytatta a témát.
A málna gubacsdarázs a málnavessző oldalán mogyoró méretű szövetburjánzást képez. A legegyszerűbb védekezés ellene a fertőzött vesszők levágása és elégetése.
Miként nyáron a virágok, úgy télen a madarak teszik mozgalmassá a kertet. Még most se késő a kertbe csalogatni az énekes madarakat!
A levelek sárgulásának oka valószínűleg a nagymértékű gyökérsérülés lehet. A levelek sárgulása normális esetben csak néhány alsó levélre terjedhet ki, és a továbbiakat nem érinti. A most sárguló levelek tavaszra elszáradnak és akkor le kell vagdosni. Most teendője nincs. Én a nagymértékű gyökérsérülés elkerülése miatt cserepekbe ültetve ásom be a szabadföldbe az Agávéimat és másokat, így a cserép alján lévő lyukakon a gyökérzet belenő a körülötte lévő talajba, de felszedéskor a cserépben maradó gyökereket nem éri sérűlés és ezek a gyökerek részben mérséklik az edényen kivül nőtt gyökerek sérülését. Az Agavékat és Aloékat mérsékelten télen is célszerű megöntözni, a körülményektől függően kb. havonta egyszer, persze csak mérsékelten. A Debreceni Pozsgástár című színes, képes magazinból sok mindent megtudhat a pozsgásnövényekről.
Az árnyéktűrő szobanövényeknek minimum 1200 lux fényerőre van szükségük, míg a fényigényeseknek 5000 lux az optimális. Alacsony fényigényű szobanövények: Milyen szobanövényt tartsunk, ha félárnyékos a szobánk? Strapabíró szobanövények, melyek nem fognak ki rajtad
Ha a Miltónia virágok leesnek az annak a következménye, hogy bimbós korában nem szereti sem a mozgatást, sem a körülmények változtatását. Egyébként ha lehet éjszakára hűvösre kell tenni, mivel mérsékelt hőmérsékleti igényei vannak. A Vanda megoldása nem rossz, de mivel így a gyökerek nem jutnak levegőhöz, valószínű nem fogja sokáig szeretni. A Rossioglossum szintén a hűvöset és a félárnyékot szereti. A pillangókat csak éjszakára kell hűvösre tenni nappal maradhat a melegben. Az éjszakai és nappali hőmérsékletkülönbség indukálja a bimbóképződést. Orchidea fajták: árvácskaorchidea Vanda orchidea gondozása
Kaldeneker György Édenszakácsunk szerint: "az a baj, hogy nyersen tették bele az olajba ill ecetbe. Ha leforrázzák biztosan nem zöldül meg. vagy ha olajosan tennék el, futtassák meg egy serpenyőben forró olajban előtte."
A pajzs- vagy gyapjastetűk megjelenése alacsony páratartalomra utal, sajnos nagyon nehéz kiirtani ugyanis petéiket a talajba vagy a növény rejtett zugaiba rakják és azok kelése után újra fertőződik a növény. A védekezés ellene sajnos eléggé munkaigényes mivel az igazi hatékony szerek csak méregengedéllyel szerezhetők be és nagyon drágák. Igy marad a házimunka: A növényt (ha müanyag cserépben van akkor 5 percre, ha kerámiában akkor 15 percre kézmeleg vizbe beáztatjuk majd óvatosan kicsiket mozgatva kiemeljük a cserépből és lemossuk róla az összes ültetőanyagot de nagyon tisztára! Nem maradhat a gyökereken semennyi! Ezután a lemosóvizet a talajmaradvánnyal együtt kidobjuk. A növényt másnapig száritjuk, papirszalvétára teritve, majd körömlakklemosó (aceton)-ba mártogatott nagyon pici festőecsettel (művészecset) lekenjük a tetveket. A kezelést 2-3 óra múlva megismételjük. Másnapig maradhat egy új szalvétára kiterítve, majd újfent lemossuk tiszta vízzel és akár ugyanazzal az ecsettel le is dörzsölhetjük a maradványokat. Pepecs munka az igaz, de sajna a jelenleg erre kapható közforgalmú szerek semmit sem érnek a petekelés miatt. Növényvédőszer ajánlót az alábbi válaszokban olvashat: Cikász növényem alátétje tele van nyüzsgő, fehér tetűvel A fikusz benjaminomat megtámadta valami, kis fehér göbök vannak a levelek fonákján